Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Artykuł

Dlaczego AutoCAD i Inventor lepiej pracują w duecie?

Dwa potężne narzędzia, jedno perfekcyjne połączenie. Zmaksymalizuj możliwości swojego oprogramowania CAD wykorzystując systemy pracy 2D i 3D, które ze sobą współpracują. Zobacz, jak powiązanie między AutoCAD i Inventor pozwala poprawić wydajność projektowania i uzyskać jeszcze więcej ze swoich modeli.

1. Twórz modele 3D na podstawie istniejących projektów mechanicznych 2D

Dodaj kolejny wymiar do źródłowej geometrii wykonanej w programie AutoCAD, tworząc skojarzone części 3D w programie Inventor. Używaj trójwymiarowych modeli do prowadzenia zaawansowanej symulacji, sprawdzania kolizji, renderowania i tworzenia ścieżek narzędzi dla obrabiarek NC - oraz w szeregu dodatkowych aplikacji. Zawsze możesz wybrać odpowiednie narzędzie do wykonania konkretnej pracy, zapewniające takie powiązanie z formatem DWG™, które umożliwia bezproblemowe przejścia pomiędzy 2D i 3D. Nawet jeśli zmieni się geometria w programie AutoCAD to model części programu Inventor zostanie zaktualizowany automatycznie.

Design electrical and mechanical systems concurrently

2. Projektuj równocześnie układy elektryczne i mechaniczne

Zachowaj spójność projektów elektromechanicznych, tworząc połączenia między programem AutoCAD Electrical i Inventor. Tylko dwa kroki wystarczą, aby powiązać ze sobą pliki projektu. Utworzone skojarzenie powoduje, że zmiany w projekcie są synchronizowane między programami. Ponadto, instalator programu Inventor zaoferuje katalog części 3D zmapowanych z komponentami schematu elektrycznego - wraz z funkcjonalnością zautomatyzowanego tworzenia połączeń przewodów i układów wiązek.

Design electrical and mechanical systems concurrently

3. Twórz dokumentację i rysunki w rdzennym formacie DWG

 

Pliki DWG utworzone w programie Inventor lub AutoCAD działają na różnych platformach, dzięki czemu można w programie AutoCAD łatwo generować widoki rysunkowe i dokumentację na bazie modeli 3D. Następnie wyświetlaj, drukuj i mierz dane z programu Inventor bezpośrednio w programie AutoCAD. Jeśli wrócisz do Inventora i zmienisz model, nie będziesz musiał dokonywać żadnych ręcznych aktualizacji, ponieważ widoki rysunku pozostają połączone z odpowiednimi modelami części i zespołów.

4. Dziel się szablonami rysunków między środowiskami programów Inventor i AutoCAD

 

Możesz poprawić wydajność stosując te same szablony rysunków w programie AutoCAD oraz Inventor. Utworzenie szablonu DWG z dowolnego pliku AutoCAD jest tak proste, jak otwarcie go w programie Inventor i określenie jako nowego standardu.

5. Generuj reprezentacje 3D z planów 2D zakładów produkcyjnych

Pakiet Factory Design Utilities pozwala otwierać archiwalne pliki DWG planów fabryk i dodawać do tych rysunków w programie AutoCAD pewne inteligentne dane. Te dodatkowe dane są potrzebne do prowadzenia analizy rozplanowania zakładu i generowania raportów oraz mogą być użyte do utworzenia układu 3D fabryki w programie Inventor. Łącza utworzone między rysunkami 2D programu AutoCAD oraz rozplanowaniem 3D zapewniają synchronizację danych między platformami.

Design electrical and mechanical systems concurrently

Pobierz PDF

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Wypełnij formularz aby pobrać PDF.