Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Autodesk

DNA dla cyfrowego bliźniaka

Od ponad trzech dekad Autodesk pomaga firmom produkcyjnym w tworzeniu inteligentnych, bogatych w dane, cyfrowych prototypów zasobów fizycznych odzwierciedlających produkty bądź obiekty, które rzeczywiście istnieją lub będą istnieć. Dzisiaj używamy tej samej technologii i wiedzy, aby pomóc firmom takim jak twoja w tworzeniu cyfrowych bliźniaków.

WEBINAR NA ŻĄDANIE: Uwolnij moc cyfrowego bliźniaka z platformą integracyjną.

Z webinaru dowiesz się, jak można połączyć systemy kontrolujące przepływy pracy (ang. workflows) i efektywnie współpracować z innymi zespołami. Punktem wyjścia do tej współpracy jest wspólna baza danych projektowych, operacyjnych i nie–inżynieryjnych meta danych.
Platforma Autodesk Forge integruje różne systemy IT, uwalniając prawdziwą moc danych, łącząc zespoły i procesy. Pozwala budować nowe usługi, tworzyć szybciej niezbędne aplikacje, zaspokajając w ten sposób rosnące oczekiwania klientów.
Niezależnie od tego, czy chcesz digitalizować obsługę klientów, dostarczać im nowe usługi albo automatyzować działalność operacyjną Twojej firmy, odpowiednie wykorzystanie danych to klucz do sukcesu.


WEBINAR (ANG.) - 24 Marca | GODZ.: 11–12 

Co to jest cyfrowy bliźniak?

Cyfrowy bliźniak (ang. Digital Twin) to aktualna, cyfrowa kopia obiektu lub systemu stworzona z uwzględnieniem kontekstu i operacyjności. Pozwala na odzwierciedlenie rzeczywistych układów przez ich wizualną reprezentację i fizyczne działanie.

Wizualne odzwierciedlenie obiektu / produktu zazwyczaj pochodzi z danych projektowych (CAD lub BIM) lub innych źródeł, takich jak fotogrametria, skany laserowe czy schematy. Odzwierciedlenie fizycznego działania bazuje na danych operacyjnych pobieranych na żywo z czujników lub przewidywaniach wykorzystujących modele matematyczne, bądź czerpie informacje z obu tych źródeł. W zależności od przewidywanego zastosowania cyfrowego bliźniaka, za jego pośrednictwem można uzyskać dostęp do innych baz danych (takich jak systemy ERP lub CRM). W najbardziej dojrzałej postaci cyfrowy bliźniak zapewnia łatwy dostęp do wszelkich informacji dotyczących reprezentowanych przez niego zasobów.

Korzyści cyfrowego bliźniaka

Przyspieszenie procesu decyzyjnego

Podstawowe korzyści cyfrowego bliźniaka (ang. digital twin) to:

 • skrócenie czasu poświęconego na wyszukiwanie informacji
 • wzrost wydajności operacyjnej przy wyższym poziomie automatyzacji
 • szybsze wdrożenie nowych pracowników przez osadzanie „wiedzy eksperckiej” i kontekstualizację danych w rzeczywistym środowisku (znane jako grywalizacja lub AR / VR)
 • digitalizacja obsługi klienta.

To właśnie dlatego łączenie rozdzielonych działów i procesów stanowi jedną z kluczowych wartości cyfrowego bliźniaka.

Szybka analiza działań, łatwość współpracy i automatyzacja procesów dzięki cyfrowemu bliźniakowi może radykalnie skrócić czas realizacji projektów, szczególnie tam gdzie pracownicy muszę ze sobą współpracować, aby wytworzyć wartość.

Dzięki osadzeniu danych w „rzeczywistym” kontekście (od 3D do AR/VR), cyfrowy bliźniak wspomaga pracę mniej doświadczonych pracowników. To zaś stanowi klucz do zwiększenia produktywności, a także do osiągnięcia satysfakcji z pracy i skrócenia ścieżki uczenia się, a tym samym utrzymania nowego pokolenia talentów, które są tzw. „cyfrowymi tubylcami”.

Według raportu McKinsey*: „możliwa do łatwego przeszukiwania baza wiedzy może skrócić nawet o 35 % czas, jaki pracownicy spędzają na szukaniu informacji. Dodatkową wartość uzyskuje się dzięki szybszej, wydajniejszej i lepszej współpracy, zarówno wewnątrz firmy, jak i między przedsiębiorstwami.”

*”The social economy: "Unlocking value and productivity through social technologies”

Infografika: odmiany cyfrowego bliźniaka

Zapoznaj się z naszą infografiką, aby poznać nowe możliwości i rozwiązania dla producentów, które daje Cyfrowy Bliźniak - na każdym etapie cyklu życia produktu lub projektu. Cyfrowy bliźniak (ang. Digital Twin) może mieć wiele odmian w zależności od zadań czy procesów jakie ma usprawniać. Poziom szczegółowości bazy danych i funkcji oferowanych przez cyfrowego bliźniaka będzie się różnić w zależności od oczekiwanych efektów biznesowych.

Poznaj historie referencyjne

Od sztucznej inteligencji po rzeczywistość wirtualną, od inteligentnej produkcji po wirtualne miejsce pracy - społeczność klientów i partnerów technologii cyfrowego bliźniaka korzysta z Forge do wprowadzania innowacji w swoich branżach.

 • Indywidualizowane wyroby protetyczne drukowane w 3D dla państw rozwijających się

  LimbForge ™ jest organizacją non-profit zapewniającą narzędzia i szkolenia, które pomagają lekarzom w dostarczaniu wysokiej jakości i efektywnych kosztowo protez drukowanych w 3D. Przejście do Forge pomogło LimbForge™ dodać większy stopień kastomizacji produktów, poprawić szybkości i zwiększyć skalę.

  Więcej
 • Forge pomaga ograniczyć emisje o 20% w ramach projektu transportowego o wartości $500 milionów

  Norconsult Informasjonssystemer dostarczył, oparty na Forge, system współpracy projektowej, aby połączyć zespoły projektowe, budowlane i właścicielskie na złożonym projekcie drogi, mostu i tunelu w Norwegii.


  Więcej
 • VINCI Facilities zapewnia zarządcom nieruchomości monitorowanie obiektu w czasie rzeczywistym, pomagając im rozwiązywać problemy nawet o 30% szybciej.

  VINCI Facilities wykorzystuje czujniki, BIM i Forge do stworzenia centrum zarządzania obiektem w czasie rzeczywistym dla zarządców nieruchomości.

  Więcej
 • Forge otwiera drzwi do jakości.

  Korzystając z Forge, firma JELD-WEN ożywia swój katalog produktów online, pomagając konsumentom i projektantom dokonywać bardziej świadomych zakupów.


  Więcej

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, w jaki sposób możemy pomóc twojej firmie w osiągnięciu lepszych wyników przez zastosowanie cyfrowego bliźniaka, tak aby pomagał w realizacji twoich celów biznesowych.

 • Radosław Cieślak

  Business Development Manager
  radoslaw.cieslak@autodesk.com
  +48 508 281 893

 • Przemysław Sokołowski

  Technical Sales Specialist
  przemyslaw.sokolowski@autodesk.com