22 czerwca | Wirtualna konferencja dla branży meblarskiej

Autodesk DAY 2021 | Meble Projektowanie. Wzornictwo. Produkcja.

Image courtesy of Kartell. Starck. Autodesk.

Jak digitalizacja procesów może pomóc producentom mebli w osiągnięciu celów biznesowych

Proces tworzenia mebli to coś więcej niż tylko projekt i produkcja. Liderzy tej branży wiedzą, jak bardzo ważna jest digitalizacja firmy i wprowadzenie jej elementów do wszystkich etapów cyklu tworzenia - od projektu przez produkcję, wymianę danych aż po sprzedaż i marketing.
Podczas naszej konferencji postaramy się pokazać jak sprawne połączenie powyższych elementów może wpłynąć na skrócenie cyklu sprzedaży a finalnie na jej wzrost i zadowolenie klientów.

Konferencja odbędzie się we wtorek 22 czerwca 2021 r., w godzinach 10.00-16.00. Naszymi prelegentami będą nie tylko specjaliści z Autodesk, ale także przedstawiciele polskich znanych firm meblowych. Poniżej szczegółowa agenda:

10.00 -10.15 Powitanie i sprawy organizacyjne Grażyna Kołodziejek | Autodesk
10.15 - 10.45 4 kroki udanej transformacji cyfrowej Marcin Błażewicz | Black Red White
Konrad Donder | PSP Solution
10.45 - 11.15 Projekt, produkcja, wizualizacja, sprzedaż w branży meblarskiej czyli PDMC – nowoczesny zestaw wspomagający opracowywanie innowacyjnych produktów Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska
11.15  - 11.45 Integracja Autodesk Inventor Professional (Woodwork) w chmurze Vault Professional Dariusz Karpiński | Inex System
Michał Borowski | Cadsoft
11.45 - 12.15 Optymalizacja produkcji mebli  z Factory Design Utilities Przemysław Sokołowski | Autodesk
12.15 - 12.45 Optymalizacja procesu projektowania i produkcji mebli tapicerowanych Jacek Świerczek | SITS
Krzysztof Andrunik | ProCAD
12.45 - 13.15 PRZERWA  
13.15 - 13.45  Projektowanie mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją Przemysław Sokołowski | Autodesk
13.45 - 14.15 Integracja danych CAD z ERP Katalizatorem transformacji procesów biznesowych  Konrad Donder | PSP Solution
14.15 - 14.45 Automatyzacja przygotowania modelu CAD i szybkie uruchomienie produkcji dla mebli wykonanych z konstrukcji blachowej Maciej Stawowski | Arkance Systems
14.45 - 15.15 Nowoczesne konfiguratory, wspomagające tworzenie oraz sprzedaż projektów i produktów Katarzyna Ozon | Autodesk
15.15 - 15.45 Przykłady zastosowania chmury Autodesk w branży meblarskiej na przykładzie Autodesk Forge Krzysztof Wiśniewski | Cadvision
15.45 -16.00 Podsumowanie i zakończenie konferencji Grażyna Kołodziejek | Autodesk

Konferencja kierowana jest do osób działających na rynku meblarskim, zajmujących się projektowaniem i produkcją oraz firm związanych z tą branżą - dostawców materiałów, maszyn i urządzeń.
Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się najlepszymi praktykami oraz doświadczeniami dotyczącymi digitalizacji, rozwoju produktów dopasowanych do oczekiwań klientów oraz inteligentnych fabryk. Optymalizacja tych elementów może obniżyć koszty oraz zapewnić oszczędność materiałów, natomiast wyższa wydajność pozwala szybciej wprowadzać produkty na rynek.

Będziemy mówić m.in.

 • Projektowaniu mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją 
 • Generative Design
 • Automatyzacji projektowania
 • Wykorzystaniu platformy Forge do tworzenia interaktywnych prezentacji montażowych
 • Wizualizacji projektów 
 • Komunikacji przy projekcie i z klientami końcowymi  
 • Optymalizacja produkcji mebli  z Factory Design Utilities
 • Fusion, 360, Inventor, PLM, PDM

Warto wziąć udział, ponieważ...Po pierwsze: udział w konferencji to zdobywanie umiejętności i wiedzy, którą można przekuć na nowe projekty w swojej firmie. Po drugie: wydarzenia biznesowe są świetną platformą wymiany doświadczeń, tu także historie klientów z branży meblarskiej. Po trzecie: konferencje biznesowe mogą przynieść nowe kontakty.

Przeczytaj co o poprzednich naszych konferencjach mówią ich uczestnicy:
„Profesjonalne podejście, poruszone ważne zagadnienia i przyjemność słuchania”, Konstruktor z branży Motoryzacja i transport

„Bardzo dobre przygotowanie prowadzących. Poruszane były tematy, które trafiały w potrzeby i zainteresowania słuchaczy. Praktyczne przykłady.”,  CAD/PDM Specialist w firmie produkcyjnej

„Ciekawe wystąpienia, aktualne tematy, interesujące oraz aktualne rozwiązania dla użytkowników z różnych branż, środowisk w zakresie innowacji”, Dyrektor z branży edukacyjnej

„Celem mojego udziału była ocena przydatności oprogramowania do wykonywanych przeze mnie zadań i ta konferencja spełniła te oczekiwania.” Dyrektor ds. technologii, Wyroby budowlane i produkcja

Kontakt w sprawie konferencji:
e-mail: konferencja@autodesk.com

Kontakt dla mediów:
Monika Leszczyńska
Senior Associate, Solski Communications Sp. z o.o.
e-mail: mleszczynska@solskipr.pl

Organizator:
Autodesk Sp. z o.o.
ul. Wołoska 9
02-583 Warszawa
www.autodesk.pl

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONFERENCJĘ | Udział bezpłatny

HISTORIE KLIENTÓW Z BRANŻY MEBLARSKIEJ

Sprawdź jak rozwiązania Autodesk pomagają Klientom  z branży meblarskiej na całym świecie w efektywnym projektowaniu i produkcji. 

 • Fabryka Mebli BALMA S.A.

  Pionier wzornictwa biurowego wykorzystuje możliwości wytwarzania cyfrowego w ramach Industry 4.0 i stawia w produkcji na ekonomię, jakość i design. W projektowaniu oraz zarządzaniu dokumentacją wspierają Balmę narzędzia Autodesk. Zobacz jak.

 • SITS Sp. z o.o.

  W złożonym procesie projektowania wygodnych mebli o ciekawym wzornictwie wspierają SITS narzędzia Autodesk. Sprawdź jak symulacja dynamiczna w Autodesk Inventor redukuje czas i koszty projektowania w polskiej fabryce mebli SITS.

 • Philippe Starck

   Światowej sławy projektant Philippe Starck, Kartell i Autodesk współpracują przy pierwszym fotelu produkcyjnym stworzonym przez sztuczną inteligencję we współpracy z ludźmi.

 • RAW Studios

   RAW Studios specjalizuje się w projektowaniu, prototypowaniu, testowaniu i produkcji wysokiej jakości mebli i systemów przestrzeni roboczej w Fusion 360.

Artykuły, video, szkolenia, webinary... Portal dla producentów mebli! Sprawdź sam!

ZAREJESTRUJ SIĘ

Prosimy wypełnić formularz, aby się zarejestrować na wirtualną konferencję. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Sesje będą nagrywane - po zakończeniu konferencji wszystkim osobom zarejestrowanym prześlemy materiały i/lub nagrania ze spotkania.

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Wkrótce otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rejestracji.

Prelegenci ze strony Klientów

Konferencję wspomagają swoim doświadczeniem przedstawiciele naszych Klientów oraz firm partnerskich Autodesk. Na konferencji, jako prelegentów będziemy gościć:

Marcin Błażewicz

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Operacyjnych | Black Red White S.A.

Absolwent wydziału Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu, gdzie uzyskał tytuł inżyniera. Od ponad 20 lat jest bardzo mocno związany zawodowo z branżą meblarską. Pracował na stanowiskach zarządczych związanych z zarządzaniem operacyjnym, m.in. takich firmach jak: IKEA Industry (poprzednio Swedwood), Steinhoff International, IMS Sofa, Meble VOX, w HM Helvetia Meble. Od 2018r. dołączył do Zarządu BRW SA jako Wiceprezes ds. Operacyjnych, któremu podlega całość spraw związanych z produkcją we wszystkich zakładach Grupy Kapitałowej BRW SA oraz zarządzanie obszarami logistyki, planowania oraz jakości.

Szczegóły dotyczące firmy i jej produkty na: www.brw.pl

Dariusz Karpiński

Development Engineer | Inex System Sp. z o.o.

Absolwent mechatroniki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ze stopniem inżyniera. W 2016 roku rozpoczął drugi stopień kierunku mechatronika na Politechnice Poznańskiej. Niedługo potem zaczął pracę w firmie Inex System na stanowisku Technologa, gdzie podczas realizacji projektów mógł od A do Z poznać wymagania i proces technologiczny tworzonych produktów.
Obecnie pracuje w Inex System jako Inżynier rozwoju, łącząc wiedzę z zakresu systemów CAD, CAM, PDM oraz ERP.

Szczegóły dotyczące firmy i jej produkty na: www.inexsystem.com

Jacek Świerczek

Technolog | SITS Sp. z o.o.

Specjalista Technolog, absolwent Technikum Drzewnego o spec. Meblarstwo w Bydgoszczy i Studium Informatycznego w Bydgoszczy, specjalizuje się w programach CAD 2D/3D. Ma wieloletnie doświadczenie branży meblarskiej. Obecnie pracuje w firmie SITS SP Z O. O. Przygotowuje kosztorysy mebli tapicerowanych oraz dokumentację. Jest opiekunem ds. kontraktów z Autodesk oraz administratorem PD&M i VAULT. Wieloletnia współpraca z firmą PROCAD. Pasjonat fotografii oraz 3ds MAX. Mieszka w Brodnicy.

Szczegóły dotyczące firmy i jej produkty na: www.sits.pl

Prelegenci ze strony Partnerów Autodesk

Naszą konferencję wspomagają swoim doświadczeniem także przedstawiciele naszych firm Partnerskich:

Krzysztof Andrunik

Dyrektor działu handlowo- wdrożeniowego | ProCAD

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej w specjalności Technolog maszyn. Przez kilka lat pracował jako konstruktor. Od 2003r. silnie związany z firmą PROCAD SA – obecnie dyrektor działu handlowo wdrożeniowego, kierujący wieloosobowym zespołem odpowiedzialnym za sprzedaż i wdrożenia CAD/CAM/CAE/PDM w firmach projektowych na terenie całego kraju. Koordynuje działania związane z wdrożeniami oraz poszukiwaniem innowacyjnych sposobów wykorzystania rozwiązań Autodesk w codziennej pracy inżynierów branży mechanicznej.

 www.procad.pl

Michał Borowski

Implementation Manager | Cadsoft

Absolwent Inżynierii Produkcji, Mechaniki i Budowy Maszyn, Zarządzania Zasobami IT - Politechniki Warszawskiej. Od ponad 10 lat projektuje, szkoli i wdraża rozwiązania Autodesk Inventor, Fusion 360, Factory Design oraz PDM Vault. Trener Autodesk Certified Instructor, Inventor Certified Professional. Wcześniej Konstruktor odpowiedzialny za modelowanie 3D, tworzenie dokumentacji technicznej. Odpowiedzialny za zarządzanie projektami IT, wdrażanie systemów CAD/PDM/ERP, szkolenia, konsulting. 

www.cadsoft.pl

Konrad Donder

Dyrektor Handlowy | PSP Solution Sp. z .o.o.

Związany z rynkiem CAD/PDM/PLM  od 11 lat. Entuzjasta nowoczesnych technologii wspierających procesy w firmach produkcyjnych. Zafascynowany doskonaleniem procesów w duchu Lean/Kaizen. Pomaga klientom w transformacji cyfrowej procesów zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Doradza w zakresie wdrożeń systemów PDM, PLM, integracji z ERP oraz tworzenia rozwiązań B2B. Zainteresowania: lotnictwo, geopolityka, rozwój osobisty, książki.

www.pspsolutions.pl

Tomasz Jarmuszczak

Inżynier aplikacji branży mechanicznej | PCC Polska

Współzałożyciel firmy PCC Polska, specjalista ds. technicznych w firmie i inżynier aplikacji Inventor. Z wykształcenia mechanik po Politechnice Wrocławskiej.  Od ponad 20 lat zajmuje się produktami Autodesk dla inżynierii mechanicznej i przemysłu. Szkoli, prowadzi wdrożenia i rozwiązuje zaawansowanie problemy użytkowników z takich programów, jak Inventor, Vault czy inne programy z pakietu Product Design & Manufacturing Collection.

www.pccpolska.pl

Maciej Stawowski

‎Lider zespołu MFG | ‎Arkance Systems Poland

W Arkance Systems odpowiedzialny za realizację usług dla branży mechanicznej. Specjalizuje się w systemach CAD / CAM / CAE oraz PDM. Tytuł inżyniera mechatroniki, a także mgr inż. automatyki i robotyki uzyskał na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Posiada doświadczenie w zakresie: projektowania maszyn i urządzeń w różnorodnych środowiskach CAD, automatyki i sterowania, wytwarzania z użyciem specjalistycznych maszyn, takich jak obrabiarki, prasy krawędziowe, wycinarki plazmowe oraz wdrażania nowych technologii, m.in. drukowania 3D. Z powodzeniem zrealizował wiele projektów dla działów konstrukcyjnych, badań i rozwoju, produkcyjnych czy utrzymania ruchu.

www.arkance-systems.pl

Krzysztof Wiśniewski

Inżynier CAD/MFG/PLM | Cadvision

Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka Politechniki Śląskiej, z wieloletnim doświadczeniem projektowym w branży przemysłowej. Wiedzę o administrowaniu systemami Windows/Linux/SQL i programowaniu łączy z 20 letnim doświadczeniem w szeroko rozumianej branżą systemów CAD. Specjalizuje się w integracji systemów CAD z systemami zarządzania cyklem życia produktów (PLM) i dokumentacją techniczną (PDM). Prowadzi przede wszystkim konsultacje oraz  dedykowane szkolenia zaawansowane.

www.cadvision.pl

Pytania? Sugestie? poproś o kontakt już teraz

Prelegenci Autodesk

Specjaliści Autodesk podzielą się swoją wiedzą w następującym składzie:

Radosław Cieślak

Industry Executive Manager D&M | Autodesk

 Od ponad 10 lat wspiera transformację cyfrową w największych polskich przedsiębiorstwach. Od 1990 roku związany z biznesem CAD/CAM/CAE/PDM. Do roku 2004 zaangażowany w pracę działów technicznych jako inżynier wdrożeniowiec, konstruktor i dyrektor techniczny. Od 2010 r. wspomaga klientów Autodesk w procesie digitalizacji. 

Przemysław Sokołowski

Technical Sales Specialist D&M| Autodesk

 Od ponad 20 lat zajmuje się wdrożeniami aplikacji Autodesk dla przemysłu. Od dwunastu lat w Autodesk jako Technical Sales Specialist wspiera klientów w efektywnym wykorzystywaniu oprogramowania CAD jak również systemu do zarządzania danymi produktowymi Autodesk Vault. Autor popularnego wśród użytkowników Autodesk Inventor bloga „Po prostu Inventor”.  Absolwent wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej.

Katarzyna Ozon - Timar

Territory Sales Manager D&M | Autodesk

 Humanistka zafascynowana światem nowych technologii i innowacji. Kilkuletnie doświadczenie w pracy jako account manager zdobyła w General Electric pomagając klientom w zakresie optymalizacji usług branży energoelektronicznej. Wcześniej konsultowała i wspierała firmy w rozwijaniu strategii sprzedaży skoncentrowanej na HNWI w bankowości prywatnej.

 

Grażyna Kołodziejek

Country Marketing Manager | Autodesk

 Absolwentka UW od ponad 15 lat zaangażowana w marketing B2B. Związana z Autodesk Polska od 2008 r. pomaga polskim firmom w korzystaniu z najnowszych rozwiązań technologicznych, wspierających zarządzanie procesem projektowym w przemyśle, branży architektonicznej i budowlanej. Specjalizuje się w marketingu skierowanym do przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem marketingu cyfrowego.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONFERENCJĘ | Udział bezpłatny

Klienci wspierający konferencję

Partnerzy Autodesk wspierający konferencję

Partnerzy Autodesk wspierający konferencję

Partnerzy Autodesk wspierający konferencję

Patroni mediowi

Partnerzy Autodesk wspierający konferencję

Witamy klientów firmy ${RESELLERNAME}

Aby zapewnić sobie pomoc sprzedawcy, należy się zarejestrować

Wyrażam zgodę na to, aby firma Autodesk udostępniła firmie ${RESELLERNAME} moje imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, co pozwoli jej zapewnić pomoc techniczną związaną z instalacją oraz wysyłać mi wiadomości marketingowe.  Rozumiem, że Sprzedawca będzie stroną odpowiedzialną za sposób wykorzystania tych danych i zarządzania nimi.

Adres e-mail jest wymagany Wprowadzony adres e-mail jest nieprawidłowy.

${RESELLERNAME}