Odkryj nowe możliwości projektowania w branży architektury, inżynierii i budownictwa

Aby spełnić wymagania dotyczące zrównoważonego charakteru, efektywności oraz stabilności w reakcji na gwałtowną urbanizację i konieczność zapewnienia nieprzerwanej działalności, czołowe firmy z branży architektury, inżynierii i budownictwa poszukują nowych możliwości zabudowy miast - bardziej efektywnych i odpowiedzialnych.

  • Innowacje w projektowaniu

    Uzyskując nowe możliwości dzięki dostępowi do technologii na niespotykaną dotąd skalę, projektanci i inżynierowie wykorzystują dane, automatyzację i analizy, aby stawić czoła jednym z najpoważniejszych wyzwań w branży.

    Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania oparte na technologiach wspierają lepsze projektowanie i osiąganie wyższej rentowności.

    Przeczytaj e-book

Wyniki projektowania rozszerzające zakres możliwości

Rozpoczynając od precyzyjnego określenia zamierzeń projektu, zespoły wykorzystują następnie proces projektowania generatywnego do szybkiego przeanalizowania wariantów projektu i optymalizacji pod kątem celów w zakresie wydajności.

Jak firma Stamhuis zoptymalizowała układ sklepów w niezwykle krótkim czasie

Holenderska firma budowlana Stamhuis działająca w branży detalicznej postanowiła zmienić projekt sklepów, mając na względzie dwa cele: optymalizację sklepów pod kątem dostosowania ich do sposobu zachowania klientów oraz szybką, wyjątkowo efektywną budowę. Te cele udało się zrealizować dzięki projektowaniu generatywnemu.

Obraz za zgodą firmy Stamhuis

Jak firma GHD zmieniła całkowicie proces tworzenia głównego planu

Firma GHD świadcząca usługi specjalistyczne zreorganizowała się pod kątem projektowania opartego na wynikach w celu zagwarantowania pewności w obliczu coraz bardziej złożonych projektów i coraz krótszych terminów oraz budżetu, w którym nie ma miejsca na błędy.

Obraz za zgodą firmy GHD

DfMA u progu budownictwa uprzemysłowionego

Rośnie tempo budowy w warunkach ograniczonych zasobów. Aby zmierzyć się z tym wyzwaniem, firmy z branży architektury, inżynierii i budownictwa odkrywają, jak usprawnić projektowanie i jego metody. Zastosowanie reguł projektowania pod wytwarzanie i montaż (DfMA) pozwala im wykorzystać prefabrykację i produktyzację tradycyjnych procesów budowlanych i je zoptymalizować.

Jak dzięki DfMA firma Bryden Wood zwiększyła efektywność

Mając 25 lat doświadczenia w budownictwie, wielobranżowa firma Bryden Wood postawiła wszystko na jedną kartę i wdrożyła DfMA, aby zadbać o klientów, a jednocześnie uzyskać pewność kosztów w projektach. To oznaczało zintegrowanie automatyzacji, połączonej technologii i produkcji na miejscu w ramach ich własnego procesu oraz osiągnięcie nowego poziomu efektywności i poprawienie przy okazji wydajności.

Obraz za zgodą firmy Bryden Wood

Cyfrowa realizacja projektów

Współpraca w chmurze umożliwia wejście w nową erę realizacji projektów we wspólnym środowisku danych. Centralizacja wszystkich danych projektowych i budowlanych w chmurze pozwala wszystkim uczestnikom projektu na dostęp do tej samej platformy. Przekłada się to na bezwzględną przejrzystość danych i możliwość korzystania z aktualnych informacji w czasie rzeczywistym.

Jak TES Group wykorzystała współpracę w chmurze do zintensyfikowania innowacji i rozwoju działalności

TES Group — ekspert w zakresie technologii wodno-energetycznej i krytycznej infrastruktury — rozszerzyła swoje cyfrowe umiejętności i realizację projektów za pośrednictwem wspólnego środowiska danych Autodesk. Ten ruch umożliwił grupie większą innowacyjność i pomyślną realizację bardziej wartościowych projektów.

Obraz za zgodą firmy TES Group

Przemiana środowiska pracy w obliczu nowej rzeczywistości

Zawsze służymy pomocą

Mamy narzędzia i zasoby, które pomogą zagwarantować stabilność w zmiennych warunkach. Rozpocznijmy rozmowę - wypełnij formularz, a ekspert Autodesk skontaktuje się z Tobą.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Dziękuję za zainteresowanie, przedstawiciel Autodesk wkrótce się z Tobą skontaktuje.