Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Najlepsze sposoby dostosowywania programu AutoCAD

Teraz możliwe w niespotykanym zakresie

 1. Exchange Apps

  Dostosowuj programy korzystając z Exchange Apps, czyli przy użyciu rozszerzeń zatwierdzonych przez firmę Autodesk. Internetowy rynek aplikacji Exchange Apps udostępnia ogólne narzędzia rozszerzające, zasoby rysunkowe, a także aplikacje utworzone przez inne firmy na potrzeby konkretnych branż. Aplikacje można łatwo pobierać i instalować.

 2. Skrypty

  Twórz pliki skryptów (SCR), aby automatyzować konkretne zestawy poleceń, które wykonujesz wielokrotnie. Pliki skryptów to pliki tekstowe ASCII o rozszerzeniu .scr, które mogą być edytowane przy użyciu prostego edytora tekstu, takiego jak Notatnik w systemie Windows lub TextEdit w systemie Mac OS. Jeśli potrafisz pisać polecenia i opcje w wierszu poleceń, potrafisz również napisać plik skryptu!

 3. Rejestrator operacji

  Używaj Rejestratora operacji, aby rejestrować polecenia i wartości wejściowe, które następnie mogą być odtwarzane jako makrooperacja w celu automatyzacji powtarzalnych zadań.

 4. Aliasy poleceń

  Twórz aliasy poleceń, aby szybko wprowadzać do wiersza poleceń swoje ulubione polecenia. Aliasy poleceń to skrócone nazwy poleceń, które mogą być wprowadzane do wiersza poleceń zamiast pełnej standardowej nazwy polecenia i są zapisywane w pliku parametrów programu (PGP).

 5. Bloki dynamiczne

  Bloki dynamiczne umożliwiają utworzenie pojedynczego bloku, który następnie można modyfikować w czasie rzeczywistym, aby utworzyć konfiguracje bloku z nowymi atrybutami. Bloki dynamiczne zawierają reguły lub parametry określające zmianę wyglądu odniesienia do bloku po wstawieniu go do rysunku. Zamiast wstawiać wiele definicji bloków statycznych, możesz wstawić jeden blok, który zmieni kształt, rozmiar lub konfigurację.

 6. Możliwość rozszerzania i dostosowania wstążki interfejsu

  Dostosowuj i rozszerzaj karty, panele i narzędzia wstążki, aby dopasować ją do swoich potrzeb i standardów firmy. Możesz to bardzo łatwo zrobić w oknie dialogowym Dostosuj interfejs użytkownika (CUI).

 7. Profile

  Twórz i udostępniaj profile zawierające ustawienia aplikacji dla różnych użytkowników lub projektów. Ustawienia profilu mogą obejmować na przykład domyślne ścieżki wyszukiwania i ścieżki do plików projektu, położenia plików szablonów, domyślne typy linii i wzorce kreskowań, a także domyślne ustawienia drukowania.

 8. Konfiguracja plotera i style wydruku

  Twórz konfiguracje wydruków, aby przygotować swoje urządzenia wyjściowe do publikowania i drukowania rysunków. Używaj niestandardowych stylów wydruku, aby określać sposób reprezentacji na rysunku właściwości obiektów, takich jak kolor i szerokość linii.

Zarejestruj się, aby otrzymywać najnowsze informacje i oferty

Zarejestruj się, aby otrzymywać oferty specjalne
i najnowsze wiadomości na swoją skrzynkę e-mail.

Zarejestruj się teraz
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami