Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Szefowa kuchni i architektka projektuje przepisy w programie AutoCAD

Lillian Lin zainteresowała się gotowaniem i pieczeniem, gdy była jeszcze studentką architektury na University of Southern California. Początkowo miał to być tylko sposób na odstresowanie się podczas trudnych i intensywnych studiów, ale wkrótce zajęła się gastronomią zawodowo, łącząc swoje zdolności kulinarne i architektoniczne. Można ją zatem śmiało nazwać architektką kulinarną.

Lillian Lin w swojej kuchni.

W tydzień po otrzymaniu dyplomu Lillian przeprowadziła się do Tokio, aby tam rozwijać swoje umiejętności projektowania. Niebawem wpadł jej w oko pewien młody człowiek. Gdy Lillian dowiedziała się, że jego ulubionym deserem było ciastko Moto Mont Blanc, postanowiła mu je upiec. Niestety, przepisy udało jej się znaleźć tylko po japońsku i francusku. Właśnie wtedy wpadła na pomysł projektowania w programie AutoCAD przepisów graficznych, które byłyby jasne i zrozumiałe dla każdego na całym świecie. Tak zrodziła się jej strona internetowa The Chef Charette.

cc-blogpage
cc-recipe
Strona z blogu The Chef Charette i przepis graficzny narysowany w programie AutoCAD. Obrazy za zgodą The Chef Charette

„AutoCAD bardzo ułatwia mi stosowanie uniwersalnego języka grafiki, ponieważ mogę powiększyć i dokładnie pokazać jeden składnik, gdy potrzebuję go wyróżnić na tle innych, oraz mogę dowolnie skalować obiekty i zapisywać gotowe bloki, aby w przyszłości ponownie z nich korzystać” — mówi Lillian. „Gdy przechodzę do gotowania na podstawie tych przepisów, staram się wyobrazić sobie przede wszystkim wygląd. Dużo myślałam o instrukcjach firm IKEA lub Lego i wspominałam, jak sama korzystałam z nich jeszcze jako dziecko. Teraz mam własną kuchnię CAD i bardzo się cieszę, że mogę ją wszystkim pokazywać”.

lillian5
lillian20
Lillian Lin w swojej kuchni i przy pracy nad projektowaniem składników przepisów w programie AutoCAD.

Sałatka edamame z jajkami w koszulkach, wiosenna sangria z sake, pierożki gyoza z krewetkami i shiso — Lillian wciąż dodaje kolejne przepisy na stronie The Chef Charette, a AutoCAD jest niezbędnym składnikiem każdego dania.

oshizushi
pear-basil-tarts
Oshizushi i tarty gruszkowe z bazylią — wszystko zaprojektowane w programie AutoCAD.

Zarejestruj się, aby otrzymywać najnowsze informacje i oferty

Zarejestruj się, aby otrzymywać oferty specjalne
i najnowsze wiadomości na swoją skrzynkę e-mail.

Zarejestruj się teraz
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

Autodesk, the Autodesk logo, AutoCAD and TrustedDWG are registered trademarks or trademarks of Autodesk, Inc., and/or its subsidiaries and/or affiliates in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Autodesk reserves the right to alter product and services offerings, and specifications and pricing at any time without notice, and is not responsible for typographical or graphical errors that may appear in this document.

© 2017 Autodesk, Inc. Tüm hakları saklıdır.