PROJEKTOWANIE I WYTWARZANIE

Zintegrowane modelowanie zakładów przemysłowych

Reaguj na zmieniające się warunki na rynku dzięki elastycznym
i innowacyjnym zakładom przemysłowym.

Linia produkcyjna w modelu zakładu przemysłowego

Czym jest zintegrowane modelowanie zakładów przemysłowych?

Zintegrowane modelowanie zakładów przemysłowych łączy modelowanie informacji o budynku (BIM) z cyfrowym planowaniem zakładów przemysłowych, tworząc cyfrową reprezentację obiektów i sprzętu produkcyjnego. Korzystając z powstałego w ten sposób centralnego i zawsze aktualnego modelu, uczestnicy projektu z różnych dziedzin mogą wspólnie planować, projektować, weryfikować, budować i eksploatować zakłady przemysłowe.

Dlaczego czołowi producenci wybierają Autodesk

 • Szybsza realizacja projektów

  W zależności od złożoności projektu dostawca systemów przetwarzania przemysłowego, firma GEA (angielski), skróciła czas pracy inżynierów od 30% nawet do 80%.

 • Niższe koszty

  Producent pojazdów elektrycznych, firma e.GO, zmniejszyła koszty nawet o 35%, koncentrując się na nowoczesnych praktykach projektowania i zintegrowanym modelowaniu zakładów przemysłowych.

 • Wyższa jakość produktów

  Dzięki wirtualnym narzędziom produkcyjnym firma Frumecar (angielski) obniżyła o około 70% koszty związane z incydentami procesowymi i znacznie przyspieszyła rozpoczynanie produkcji.

Opracowany przez Harvard Business Review raport „Otwieranie drogi do projektów zakładów przemysłowych zorientowanych na współpracę”

Nowy sposób planowania zakładów przemysłowych

Digitalizacja umożliwia producentom wprowadzanie zakładów w nową erę indywidualizacji, funkcjonalności i ekologii. Dział usług analitycznych Harvard Business Review przeprowadził wywiady z liderami branży, aby dowiedzieć się, jak przygotowują swoje procesy produkcyjne na przyszłość, korzystając ze zintegrowanych modeli zakładów przemysłowych.

Zalety zintegrowanego modelowania zakładów przemysłowych

 • Kilka osób przy stole konferencyjnym przed monitorami telewizyjnymi, na których wyświetlany jest model zakładu

  Maksymalizacja zysków dzięki szybszemu podejmowaniu lepszych decyzji

  Ogranicz ryzyko, zapewniając wszystkim dostęp do wiarygodnych danych projektowych i operacyjnych w czasie rzeczywistym. Połącz dane o popycie na rynku z łańcuchem dostaw, aby zwiększyć wydajność i jakość produkcji.

 • Inżynier infrastruktury przemysłowej porównujący system HVAC zainstalowany w zakładzie z jego trójwymiarowym modelem na tablecie

  Większa efektywność usług technicznych

  Upewnij się, że systemy zainstalowane w budynku działają, jak należy. Popraw planowanie i koordynowanie dzięki wizualizacji linii produkcyjnych w kontekście obiektu oraz monitoruj wydajność, korzystając z danych udostępnianych w czasie rzeczywistym.

 • Inżynier pracujący przy komputerze na stanowisku roboczym

  Precyzyjne osiąganie celów produkcyjnych

  Optymalizuj wyniki produkcji, korzystając ze skoordynowanego modelu do symulowania alternatywnych rozwiązań. Używaj danych udostępnianych w czasie rzeczywistym z odpowiedników cyfrowych, aby ograniczyć przestoje i zapewnić wgląd w wydajność operacyjną.

Zobacz powiązane produkty

Karşılaştır
Dowiedz się więcej

Rozwiązania do zintegrowanego modelowania zakładów przemysłowych

 • Wykorzystuj zintegrowane modele zakładów przemysłowych jako zawsze aktualne cyfrowe bliźniaki. Są one przydatne do zarządzania pracami konserwacyjnymi, serwisowymi i zmianami.

 • Integruj modele urządzeń przemysłowych z modelem zakładu produkcyjnego w ujednoliconym modelu informacji o budynku.

 • Twórz inteligentne modele BIM zakładów produkcyjnych, wykorzystując multidyscyplinarne dane zintegrowane w jednej cyfrowej reprezentacji w chmurze.

 • Korzystaj z programu AnyCAD do integrowania modeli 2D i 3D z dowolnej aplikacji CAD ze skanami chmury punktów aktualnych warunków w ujednoliconym modelu zakładu przemysłowego.

 • Zarządzaj danymi ze wszystkich dziedzin we wspólnym środowisku, aby umożliwiać współpracę w czasie rzeczywistym, płynne realizowanie projektów i zarządzanie cyklem życia zakładu w zamkniętej pętli.

 • Projektuj, planuj i weryfikuj duże systemy i stanowiska robocze za pomocą specjalistycznych zestawów narzędzi 2D i 3D przeznaczonych do projektowania systemów produkcyjnych.

 • Łatwo przedstawiaj i przekazuj projekty obiektów, tworząc realistyczne renderingi i animacje zakładów produkcyjnych na podstawie modeli 3D.

 • Przyspiesz instalację i zmniejsz liczbę zleceń zmiany, planując i symulując sekwencje prac budowlanych, które można udostępniać wykonawcom, handlowcom i dostawcom.

Zobacz, jak użytkownicy tworzą elastyczne zakłady przemysłowe

 • Trójwymiarowa wizualizacja stacji narzędziowej w zakładzie Galaxy Desserts

  BRIOCHE–PASQUIER

  Digitalizacja procesu przemysłowego

  Brioche–Pasquier tworzy cyfrowe odpowiedniki swoich zakładów wraz ze znajdującym się w nich wyposażeniem, danymi skanowania, planami linii produkcyjnych i modelami budynków.

 • Kilka osób składających samochód

  PORSCHE

  Gdy planowanie cyfrowe oznacza zerowy wpływ na środowisko

  Aby wyprodukować swój pierwszy elektryczny samochód sportowy, firma Porsche wykorzystała zintegrowane modelowanie zakładów przemysłowych do stworzenia inteligentnego zakładu — równie ekologicznego co wytwarzany w nim samochód.

 • Widok z lotu ptaka na zakład przemysłowy Safran

  SAFRAN

  Zwiększanie wydajności zakładu dzięki modelowaniu informacji o budynku (BIM)

  Dzięki narzędziom do cyfrowych zakładów przemysłowych wiele zespołów projektowych w firmie Safran może koordynować decyzje podejmowane na podstawie wiarygodnych danych BIM, pracując na tym samym modelu 3D.

Renderowanie linii produkcyjnej w zakładzie wytwórczym

Cyfrowy zakład przemysłowy: droga do zrównoważonego rozwoju

Rozwiązania Autodesk do cyfrowych zakładów przemysłowych pozwalają usprawnić działalność i poprawić wyniki biznesowe. Zintegrowane modelowanie zakładów przemysłowych pomaga zoptymalizować plan zakładu, zminimalizować przestoje, zwiększyć wydajność energetyczną i materiałową oraz poprawić komunikację i wgląd w dane.

Porozmawiajmy o strategii

Jako globalny lider w dziedzinie integrowania procesów architektonicznych, inżynieryjnych, budowlanych, projektowania produktów i procesów produkcyjnych Autodesk może pomóc w rozwoju możliwości niezbędnych do osiągnięcia Twoich celów.

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś, aby zaplanować konsultacje biznesowe.

Dziękujemy za zainteresowanie. Zespół obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.