POLSKA // WARSZAWA // 02.02.2021

Digitalizacja polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie pandemii

90% przedstawicieli firm przemysłowych potwierdza, że wprowadzenie technologii Przemysłu 4.0, w chwili pojawienia się pandemii COVID-19, okazało się trafną decyzją inwestycyjną.

Jak wynika z badania Digitalizacja polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie pandemii, przeprowadzonego na zlecenie Autodesk, prawie 56% firm utrzymało albo przyspieszyło swoje inwestycje w cyfryzację, mimo niepewności związanej z pandemią COVID-19. Co ciekawe, 9% firm zainwestowało w rozwiązania Przemysłu 4.0, które przed pandemią nie były planowane. Pełne wyniki badania opublikowane zostaną podczas konferencji AUTODESK DAYS | PRZEMYSŁ Odkryj nowe możliwości.

Wyniki badania podkreślają jak istotne znaczenie ma wykorzystanie technologii, które wpisują się w koncepcję Przemysłu 4.0, w rozwoju biznesu, utrzymaniu konkurencyjności i zmniejszaniu kosztów dla przedsiębiorstw przemysłowych, zwłaszcza w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości związanej z pandemią COVID-19. Przedstawiciele sektora zostali zapytani, między innymi o to, czy dotychczas wprowadzane przez ich firmy rozwiązania Przemysłu 4.0 okazały się przydatne w kryzysie. Przynajmniej 90% ankietowanych potwierdziło przydatność rozwiązań takich jak: druk przestrzenny (3D Printing), system do zarządzania dokumentacją (PDM), Przemysłowy Internet Rzeczy (IoT), chmura obliczeniowa (Cloud Computing), system ERP (Enterprise Resource Planning) czy CRM (Customer Relationship Management).

Digitalizacja polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie pandemii to kolejne badanie przeprowadzone na zlecenie Autodesk, mające na celu sprawdzenie stanu cyfryzacji polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie wymagających warunków pandemicznych. Jego szczegółowe wyniki zostaną opublikowane podczas zbliżającej się wirtualnej konferencji AUTODESK DAYS | PRZEMYSŁ Odkryj nowe możliwości, która odbędzie się w dniach 3-4 marca 2021 r. Podczas 20 sesji, zrealizowanych w czterech blokach tematycznych, zaprezentowane zostaną rozwiązania związane z pracą zdalną, zarządzaniem danymi i projektami. Omówiony zostanie także wpływ pandemii na proces digitalizacji polskich przedsiębiorstw.

Konferencja odbędzie się w sprawdzonej formule, dzięki której uczestnicy będą mogli wziąć udział w wybranych prelekcjach, co pozwala efektywnie łączyć udział w wydarzeniu z obowiązkami zawodowymi. To także doskonała okazja do poznania najnowszych rozwiązań dla przemysłu i nowych funkcjonalności oprogramowania i technologii takich jak: Inventor, Fusion 360, Vault, Generative Design czy Additive Manufacturing. Klienci Autodesk zaprezentują także, jak w praktyce wygląda wdrożenie i integracja rozwiązań oraz zarządzanie projektami z wykorzystaniem systemu PLM. Tematyka konferencji kierowana jest do kadry menadżerskiej i inżynierskiej w firmach  przemysłowych i produkcyjnych, a w szczególności dla pracowników działów projektowych, konstrukcyjnych, produkcyjnych, badań i rozwoju oraz sprzedaży. 

  • AUTODESK DAYS | PRZEMYSŁ Odkryj nowe możliwości

    Szczegółowa agenda i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie konferencji.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland

Media - Kontakt