POLSKA // WARSZAWA // 09.02.2022

Platige Image

cinematic trailer do gry The Medium

Live-action trailer do gry The Medium z wykorzystaniem kolekcji Autodesk Media & Entertainment

Trailer do gry The Medium, stworzonej przez Bloober Team to jedna z produkcji Platige Image. Gra z pogranicza horroru opowiada pełną grozy historię, w której główna bohaterka – tytułowe medium – stara się rozwikłać zagadkę morderstwa. Gra miała premierę na koniec stycznia br.

Pomiędzy dwoma światami

Zadaniem Platige Image było przygotowanie klimatycznego aktorskiego trailera, który jak najlepiej zobrazowałby styl gry. Zespół Platige Image, aby wiernie oddać pod kątem scenografii i atmosfery dualny świat Medium, stworzył ujęcia kręcone w świecie realnym, jak i w świecie Medium. Tak jak akcja gry rozgrywa się w dwóch rzeczywistościach, tak samo trailer jest kombinacją analogowej kreacji z cyfrową technologią wykorzystywaną przez studio.

Oprogramowania wykorzystane w projekcie

Podstawowym narzędziem pracy zespołu była Maya. „Maya jest oprogramowaniem, które bardzo łatwo daje się wpiąć w pipeline i podzielić całą pracę studia na osobne procesy. Dzięki temu możemy równolegle pracować nad wieloma aspektami produkcji i równocześnie mieć podgląd końcowego rezultatu. To zdecydowanie przyspiesza prace.” – wyjaśnia Mateusz Tokarz, VFX Supervisor, Platige Image.

Praca nad projektami live action różni się od pracy nad robionymi w pełni w CG tym, że zespół musi zmierzyć się z dodatkową trudnością w postaci dopasowania się do tego co zostało nagrane na planie przez kamerę. Dlatego po procesie trackingu, wszystkie ujęcia trafiają do oprogramowania Autodesk Maya, aby można było w nim przygotować layout oraz dopasować wszystkie elementy dodawane do tego, co wydarzyło się na planie. Od tego momentu, aż do ostatniego kroku cały proces wygląda już bardzo podobnie.

Platige Image praktycznie od początków swojego istnienia bazuje na oprogramowaniu Autodesk.

Studio wykorzystuje je w całym procesie produkcji. Na poziomie preface’u, czyli etapu, na którym przygotowywany jest wstępny wygląd materiałów, czy podczas motion capture, studio wykorzystuje MotionBuilder’a. Przez cały proces produkcji animacji i efektów specjalnych wykorzystywana jest Maya w połączeniu z Arnoldem, a na etapie finishingu jednym z głównych narzędzi wykorzystywanych do realizacji projektów jest Flame.

Istotnym elementem ekosystemu technicznego Platige Image jest ShotGrid (wcześniej Shotgun), rozwiązanie które daje pełną kontrolę procesu produkcyjnego. Spina zarówno komunikację wewnętrzną, jak i komunikację z klientem. Pozwala studiu koordynować produkcję, przydzielać zadania, weryfikować wynik prac grafików.

ShotGrid to dla nas to swego rodzaju hub informacyjny, umożliwiający monitorowanie postępu prac nad projektami. Dzięki swojej elastyczności pozwala w łatwy sposób zintegrować z nim napisane przez nas oprogramowanie. To bardzo duża zaleta, dodatkowo usprawniająca cały proces produkcyjny.” – ocenia Tomasz Kruszona, CTO, Platige Image.

Informacje o Platige Image

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo.

Zespół składa się z ponad 200 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. W ciągu ponad 24 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zobacz inne realizacje Platige Image na www.platige.com.

Media - Kontakt

Dorota Sapija

Omega Communication

dsapija@communication.pl
tel. 22 854 16 39, 608 03 84 01

Informacje o Autodesk

AUTODESK

Tworzymy oprogramowanie dla tych, którzy tworzą

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. 

Owned Media

PO PROSTU INVENTOR

Blog poświęcony projektowaniu w Autodesk Inventor, prowadzony przez Przemka Sokołowskiego.

REDSHIFT (ANGIELSKI)

Redshift is an Autodesk publication that explores the future of making things, shares inspiring stories of innovation, and offers business advice.

OBSERWUJ: