• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 09 lutego 2012

Autodesk Alias wspiera wizję luksusu i dobrego designu w Volvo Car Corporation

Banner image credits

Oprogramowanie Autodesk odegrało kluczową rolę przy tworzeniu, cieszącego się dużym uznaniem, modelu Volvo Concept You

Volvo Car Corporation (Volvo) jedna z najsilniejszych marek przemysłu samochodowego, ogłosiła że oprogramowanie Autodesk do projektowania i wizualizacji odegrało kluczową rolę przy tworzeniu modelu Concept You. Ten w pełni funkcjonalny model koncepcyjny cieszył się największym uznaniem krytyków podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, który odbył się na jesieni zeszłego roku.

Po wcześniejszym sukcesie modelu Volvo Concept Universe, zaprezentowanego w Szanghaju, w kwietniu 2011 r., zespół projektantów znalazł się pod olbrzymią presją, aby w ciągu kilku miesięcy udoskonalić swoje pomysły i stworzyć w pełni działający model samochodu z kompletnym wnętrzem, który będzie gotowy na targi we Frankfurcie. Obie koncepcje stworzono w celu zaprezentowania wizji przyszłych  samochodów luksusowych Volvo, produkowanych po zmianie właściciela firmy.

Zespół Volvo pracował pod presją czasu, co staje się normą w przypadku tak konkurencyjnej branży. Samochody są coraz bardziej złożone i wyszukane oraz w znacznym stopniu zaawansowane technicznie, mimo to producenci pragną projektować je szybciej, przy niższych kosztach. Podobnie jak Volvo, coraz więcej producentów stosuje oprogramowanie Autodesk Alias w celu przyspieszenia całego procesu projektowania - od koncepcji po stworzenie modelu klasy A.

Volvo wykorzystało także oprogramowanie Autodesk Showcase w celu stworzenia zaawansowanych, bardzo realistycznych wizualizacji swoich pomysłów. Dzięki temu możliwe było zaprezentowanie koncepcji zespołowi zarządzającemu projektem oraz zarządowi, aby mogli w pełni zrozumieć i ocenić, nad czym pracują projektanci.

Pomimo napiętego harmonogramu,  nowa koncepcja Volvo była gotowa na czas otwarcia Salonu we Frankfurcie, wywołując entuzjastyczne komentarze. Prasa samochodowa była  zgodna, opisując samochód jako ”pięknie opracowany”, „odpowiedź na pragnienia klientów”, i jako po prostu „niesamowity”.

Volvo jest stałym użytkownikiem oprogramowania Autodesk. Niedawno, w ramach Platinum Support, uzyskała bezpośrednie wsparcie ekspertów Autodesk. Poprzez wzajemną wymianę opinii i doświadczeń między ekspertami Autodesk i Volvo możliwe jest udoskonalanie i przyszły rozwój rozwiązań Autodesk.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D,konstruowania  i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 16 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.comwww.autodesk.pl

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.