• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 14 lutego 2012

Bipromet optymalizuje proces projektowania w oparciu o Autodesk Product Design Suite

Banner image credits

Unowocześnienie i ujednolicenie oprogramowania wykorzystywanego w spółce pomoże przyspieszyć proces powstawania dokumentacji i podnieść jej jakość

Autodesk poinformował, że Bipromet S.A. ujednolicił oprogramowanie w oparciu o nowe pakiety Autodesk Product Design Suite w wersji Premium i Ultimate. Celem przeprowadzonego w 2011 roku wdrożenia jest przyspieszenie i podniesienie jakości procesu projektowania.

„Przejście na rozwiązania do cyfrowego prototypowania jest dla spółki elementem budowania przewagi rynkowej. Liczymy, że zastosowanie nowych technologii Autodesk w połączeniu z naszym doświadczeniem w projektowaniu pozwoli nam osiągnąć wyższą efektywność w tym obszarze przy jednoczesnym podnoszeniu jakości tworzonej dokumentacji projektowej” – ocenia Tadeusz Baj, prezes zarządu Bipromet S.A.

Oprogramowanie dostarczyła i wdrożyła P.A. Nova S.A., autoryzowany partner Autodesk.

Katowicki Bipromet działa w obszarze przemysłu przetwórczego metali nieżelaznych, hutnictwa, branży koksowniczej, a także w sektorze budownictwa ogólnego komercyjnego, mieszkaniowego i obiektów publicznej. Jest jednym z największych w Polsce operatorów na rynku budownictwa przemysłowego i instalacji służących ochronie środowiska w zakładach przemysłowych. Projektuje i dostarcza kompletne linie technologiczne ograniczające emisję szkodliwych substancji do atmosfery, w szczególności instalacje odpylania gazów, elektrofiltry, reaktory do schładzania gazów. Bipromet notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Decyzję o zastosowaniu Autodesk Product Design Suite, zawierającego Autodesk Inventor, podjęto ze względu na funkcjonalność odpowiadającą potrzebom Bipromet, i jednocześnie możliwość łatwego przeniesienia dokumentacji, wcześniej tworzonej w standardzie DWG. Dodatkowym argumentem było powszechne stosowanie rozwiązań Autodesk w firmach współpracujących. Pakiet rozwiązań, w porównaniu z pojedynczymi produktami, oznacza z kolei łatwiejsze wdrożenie, a także niższe koszty użytkowania. Wdrożenie w blisko 100 osobowym dziale konstrukcyjnym, zrealizowano w 2011 roku.

Informacja o PA Nova

P.A. NOVA S.A. jest jedną z najdłużej działających firm w Polsce dostarczających oprogramowanie do komputerowego wspomagania projektowaniem . Jest Autoryzowanym Partnerem Autodesk i Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym (ATC). Firma oferuje pełen zakres usług w obszarze dostawy i wdrażania kompleksowych systemów CAD w oparciu o środowisko Autodesk.Dodatkowe informacje o firmie P.A. NOVA S.A. można uzyskać z witryny www.panova.pl

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D,konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 16 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.comwww.autodesk.pl

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.