• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 07 marca 2012

Autodesk wprowadza alternatywne rozwiązanie PLM w oparciu o przetwarzanie w chmurze

Banner image credits

Autodesk PLM 360 jest już dostępny

Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK) ogłosił dostępność rozwiązania Autodesk PLM 360. To rozwiązanie nowej generacji oparte o przetwarzanie w chmurze jest łatwe do wdrożenia i zapewnia bogactwo możliwości za ułamek kosztów tradycyjnych systemów PLM (Product Lifecycle Management).

Autodesk PLM 360 to najnowsza propozycja pozwalająca budować wiodącą pozycję firmy dzięki rozwiązaniom opartym  o przetwarzanie w chmurze. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów PLM, które w całej swojej historii były drogie i skomplikowane, rozwiązanie Autodesk PLM 360 można błyskawicznie i łatwo konfigurować w celu spełnienia specyficznych dla danego klienta wymogów w zakresie procesu zarządzania całym cyklem życia produktu. Jest to również pierwsze oparte  o przetwarzanie w chmurze rozwiązanie PLM skupiające się na zastosowaniach biznesowych, wykraczając poza proces konstruowania oraz zarządzania zestawieniami materiałowymi (BOM).

W rezultacie wszyscy pracownicy odpowiedzialni za poszczególne etapy procesu powstawania produktu — od planowania i rozwoju produktu, przez zapewnienie jakości i zgodności, po usługi, itp. — uzyskują lepszy dostęp do informacji o projekcie i produkcie, co umożliwia im ciągłe doskonalenie procesu tworzenia produktów.

 „Nasi klienci zasługują na nowoczesną technologię, która sprosta ich coraz bardziej złożonym zawodowym wymaganiom” - powiedział Robert „Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk. „Autodesk PLM 360 jest prostym i elastycznym rozwiązaniem opartym o przetwarzanie w chmurze, które radykalnie poprawia możliwość czerpania korzyści, jakie daje PLM, zwiększając konkurencyjność i rozwój”.

„Autodesk PLM 360 stanowi idealne rozszerzenie procesu cyfrowego prototypowania w naszej firmie”, powiedział Rob Ferber, prezes Electron Vault. „Biorąc pod uwagę wysokie koszty oraz wiedzę specjalistyczną, jakie wymagane są w przypadku tradycyjnych rozwiązań PLM, nie chcieliśmy dotąd wchodzić w ten obszar. Jednakże dostępność, szybkość wdrażania oraz łatwość użytkowania najnowszego rozwiązania Autodesk pozwalają naszym pracownikom z oddziałów na całym świecie, łatwiej zarządzać procesami PLM.”

Franke Foodservice Systems Inc. - oddział szwajcarskiej firmy Franke Artemis Group o międzynarodowym zasięgu, która zatrudnia około 10 500 pracowników na całym świecie i ma oddziały w ponad 40 krajach, zastosował rozwiązanie Autodesk PLM 360 w celu usprawnienia procesu zarządzania produktami oraz wzmocnienia współpracy na etapie koncepcji, realizacji, wdrażania i użytkowania produktów.

„Wśród naszych klientów nie ma dwóch takich samych restauracji, a ponadto mamy wielu pracowników działających w terenie, którzy przeprowadzają inspekcje u klientów w celu dostosowania sprzętu do nowego menu lub nowego systemu parzenia kawy”, powiedział Duane Brown, menedżer Product Data and CAD Operations, Franke Foodservice Systems.

„To naprawdę niewiarygodne, że mamy teraz globalną aplikację opartą  o przetwarzanie w chmurze, która śledzi każdy krok oraz wszystkie kluczowe etapy związane z powstawaniem naszych produktów. Dodatkowo umożliwia natychmiastową i bezpieczną wymianę wszelkich uwag pomiędzy inżynierami a  pracownikami pracującymi w terenie”.

Nowoczesne podejście — bez potrzeby programowania

Oprócz atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu oraz wyjątkowej wygody użytkowania - Autodesk PLM 360 jest w wysokim stopniu konfigurowalne bez potrzeby programowania, co eliminuje konieczność korzystania z kosztownych usług programistów i konsultantów. Dziesiątki preinstalowanych aplikacji automatyzują procesy biznesowe podczas całego cyklu życia produktu. Dzięki intuicyjnej technologii „przeciągnij i upuść“ (drag-and-drop) użytkownicy mogą w prosty sposób dostosowywać aplikacje lub tworzyć własne, aby sprostać konkretnym wymaganiom — bez konieczności zakupu dodatkowych modułów.

Prawdziwa aplikacja oparta o przetwarzanie w chmurze

Autodesk PLM 360 jest prawdziwą aplikacją opartą o przetwarzanie w chmurze, która może być obsługiwana przez wiele podmiotów. Użytkownicy i menedżerowie już nigdy więcej nie będą musieli martwić się o aktualizacje aplikacji ani o problemy wynikające z jej nieprawidłowego dostosowania. Aplikacja jest zawsze aktualna i zgodna z dowolnymi konfiguracjami stosowanymi u danego klienta, a użytkownicy mają dostęp do aplikacji zawsze i wszędzie – praktycznie z każdego urządzenia przenośnego lub przeglądarki internetowej.

Autodesk PLM 360 oferuje również możliwość integracji i współdziałania z systemami lokalnymi, w tym z oprogramowaniem Autodesk Vault do zarządzania danymi (PDM – Product Data Management). Oprogramowanie Vault umożliwia sprawne zarządzanie i śledzenie danych CAD, zestawień materiałowych (BOM) oraz procesów zmian.

Ceny i dostępność

W przeciwieństwie do starszych sposobów licencjonowania PLM, subskrypcyjny model sprzedaży oprogramowania Autodesk PLM 360 jest prosty i przystępny cenowo. Pełny dostęp do funkcji dla trzech pierwszych użytkowników profesjonalnych jest bezpłatny, a cena w odniesieniu do każdego dodatkowego użytkownika wynosi 75 USD miesięcznie w ramach umowy rocznej. Stanowi to około jednej dziesiątej kosztów w porównaniu do analogicznych możliwości tradycyjnych rozwiązań PLM. Dostępność produktu zależy od kraju. Dodatkowe informacje dotyczące sposobu zakupu oprogramowania Autodesk PLM 360 są dostępne na www.autodeskplm360.com

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania  i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 16 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.comwww.autodesk.pl

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.