• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 27 marca 2012

Autodesk prezentuje najnowsze rozwiązania oraz usługi oparte o przetwarzanie w chmurze dla przemysłu

Banner image credits

Portfolio produktów Autodesk 2013 dla przemysłu jest już dostępne

Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK)  przedstawił najnowsze portfolio rozwiązań do projektowania 3D dla przemysłu. Obejmuje ono kompletny zestaw ściśle współpracujących pakietów oraz usług opartych o przetwarzanie w chmurze ułatwiających projektowanie, wizualizację i symulację w całym procesie rozwoju produktu. ´

Nowe pakiety rozwiązań Autodesk dla przemysłu obejmują: Autodesk Product Design Suite i Autodesk Factory Design Suite. Zapewniają one szeroką gamę usług w chmurze umożliwiających efektywniejsze projektowanie, tworzenie i dostarczanie wyższej jakości produktów w krótszym czasie i po obniżonych kosztach. Nowa rodzina oprogramowania  Autodesk Simulation zapewnia szybsze, dokładniejsze i bardziej elastyczne optymalizowanie i weryfikowanie projektów na wczesnych etapach procesu projektowania.

„Portfolio  Autodesk 2013 zapewnia naszym klientom szybszy zwrot z inwestycji (ROI) w zakresie rozwoju i dostarczania produktu — mówi Robert „Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk. „Najnowsze wersje rozwiązań Autodesk 2013 oraz usługi  oparte o przetwarzanie w chmurze pomagają producentom zwiększać wydajność minimalizując koszty.”

Pakiety Autodesk Design Suites usprawniają przepływ danych projektowych oraz współpracę

Pakiety Autodesk zapewniają sprawny przepływ danych pomiędzy komputerem, urządzeniami przenośnymi oraz chmurą. Pozwalają klientom z branży produkcyjnej opracowywać  kompletne projekty; łączyć projektowanie elektryczne i mechaniczne w celu osiągnięcia wyższej produktywności; przewidywać wydajność produktu; wizualizować projekty lub kompletne układy fabryczne w 3D.

Pakiety projektowe Autodesk  zintegrowane z  Autodesk 360 - rozwiązaniem nowej generacji do zarządzania cyklem życia produktu, opartym o przetwarzanie w chmurze - usprawniają współpracę nad projektem. Zasoby znajdujące się w chmurze mogą być bowiem  wymieniane, a także ponownie używane. Pakiety współdziałają także z najnowszą wersją  Autodesk Vault – rozwiązaniem do zarządzania danymi, umożliwiającym sprawne zarządzanie i śledzenie danych CAD, generowanie zestawień materiałowych (BOM) oraz modyfikowanie procesów zmian.

Pakiety Autodesk Product Design i Factory Design 2013 są dostępne w trzech niedrogich, wygodnych wersjach: Standard, Premium i Ultimate.

Autodesk Product Design Suite obsługa pełnego procesu projektowego

Pakiet zawiera rozwiązania do projektowania, wizualizacji i symulacji umożliwiając sprawne wprowadzanie elementów innowacyjnych przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi do cyfrowego prototypowania.

Do pakietu Autodesk Product Design Suite 2013 dodano funkcję pojedynczego kliknięcia - umożliwiającą bezproblemowe poruszanie się po projekcie oraz zaawansowane usługi symulacyjne oparte na chmurze. Pakiet zawiera także dodatkowe aplikacje pozwalające na realizację całego procesu projektowania. Nowości w ramach pakietu Autodesk Product Design Suite 2013 obejmują:

  • Autodesk Inventor w wersji Standard umożliwia projektowanie parametryczne 3D, które stanowi podstawę procesu projektowania  oferując bogactwo  funkcji do cyfrowego prototypowania.
  • AutoCAD Electrical i systemy Autodesk Inventor Routed Systems w wersjach Premium i Ultimate stanowią kompletny, zintegrowany systemem elektromechaniczny, który pozwala zaprojektować pełen produkt, wraz z pełnym orurowaniem i systemem hydraulicznym.
  • Autodesk Navisworks Simulate w wersjach Premium i Ultimate zapewnia zintegrowane procesy robocze z zakresu elektromechaniki, nanoszenia komentarzy i tworzenia wizualizacji.

„Autodesk Product Design Suite okazał się nieocenionym narzędziem dla Sunkist Research. Znacznie przyczynił się do naszego sukcesu, dzięki możliwości generowania animacji w programie Autodesk 3ds Max Design czy przełożenia rzeczywistego modelu 3D na aktualny projekt dzięki Autodesk Inventor — mówi Alex Paradiang, dyrektor działu inżynierskiego Sunkist Research. — Oprogramowanie Autodesk pomogło odzwierciedlić nasze umiejętności i pokazać naszym klientom, że ciągle poszukujemy najlepszych rozwiązań, aby pozostać liderem  w branży cytrusowej”.

Autodesk Factory Design Suite przenosi cyfrowe prototypowanie do fabryki

Pakiet wzbogaca AutoCAD i Autodesk Inventor o dodatkowe narzędzia planowania i optymalizacji linii produkcyjnych, nowe biblioteki maszyn przechowywane w chmurze oraz o funkcjonalne narzędzia do wizualizacji i analizy, które przyczyniają się do zwiększenia dokładności i wydajności projektowania oraz usprawnienia komunikacji.

Przykładowo synchronizacja jeden do jednego między rysunkami 2D z AutoCADa a 3D z Inventora oznacza, że zmiany wprowadzone na rysunku w AutoCADzie zostaną uwzględnione na modelu w  Inventorze i na odwrót.  Dwukierunkowy przepływ danych zapewnia długoletnim użytkownikom programu AutoCAD znajomy, łatwy w obsłudze proces tworzenia układów 2D i 3D, zwiększając dokładność i efektywność.

 „Autodesk Factory Design Suite pozwala nam modelować  linie produkcyjne, do pakowania - mówi Brian Strothcamp, starszy projektant Barry-Wehmiller Design Group. „Łatwiej wizualizować różne opcje w poszukiwaniu innowacyjnych, praktycznych rozwiązań. Dzięki interaktywnym animacjom 3D klienci są pewni, że nasze fabryczne układy spełnią ich oczekiwania”.

Autodesk Inventor Publisher: dokładna, kompletna dokumentacja produktowa

Autodesk Inventor Publisher 2013 podwyższa wartość pakietów Autodesk Design Suites ułatwiając tworzenie atrakcyjnych wizualnie, interaktywnych instrukcji montażu, procedur obsługi i dokumentacji technicznej w oparciu o dane CAD 2D i 3D. Inventor Publisher 2013 zapewnia szybszą pracę, nowe formaty wyjściowe filmów wideo, które mogą być publikowane bezpośrednio na YouTube i Facebooku oraz wiele nowych dodatków funkcjonalnych, takich jak nowe formaty importowania plików, integrację z aplikacją Sketchbook Designer.

Autodesk Simulation: szybkość, dokładność i elastyczność

Autodesk Simulation zapewnia szybsze, dokładniejsze i bardziej elastyczne optymalizowanie i weryfikowanie projektów na wczesnych etapach procesu projektowania. Nowa rodzina 2013 obejmuje: Autodesk Simulation MechanicalAutodesk Simulation CFDAutodesk Simulation Moldflow i stanowi kompletny zestaw narzędzi symulacyjnych, który można łatwo zintegrować na każdym etapie procesu tworzenia produktu. Nowości w zakresie narzędzi symulacyjnych obejmują:

  • Autodesk Simulation Mechanical - wymiana danych z programem Autodesk Showcase 2013 umożliwia importowanie rezultatów do programu Autodesk Showcase w celu tworzenia fotorealistycznych renderingów i prezentacji wysokiej jakości.
  • Autodesk Simulation CFD - nawet 34-krotne przyspieszenie obliczeń; podczas gdy udoskonalenia programu Autodesk Inventor Fusion to m.in. możliwość automatycznego wyznaczania zamkniętych przestrzeni  wewnętrznych i zewnętrznych objętości płynów, wykrywania kolizji i automatyczne upraszczanie modelu.
  • Autodesk Simulation Moldflow i Autodesk Moldflow Insight WS - umożliwia projektowanie form wtryskowych, zawiera narzędzia pomocne przy optymalizowaniu projektów części z tworzyw, form wtryskowych i procesu wtrysku. Uruchamiane w chmurze narzędzia zapewniają dostęp do obliczeń i pozwalają użytkownikom realizować wiele scenariuszy równolegle, redukując tym samym wcześniejsze ograniczenia i zwiększają produktywność.

„Articulinx to niewielka, ale innowacyjna firma. Nasza unikatowa technologia wymaga prowadzenia wielu obliczeń symulacyjnych równolegle bez ryzyka spowolnienia pracy lub strat produkcyjnych - mówi Rick Lilly, menedżer działu R&D Articulinx. Wybraliśmy program Autodesk Insight WS, aby mieć możliwość skalowania naszego dostępu do Moldflow - i to był strzał w dziesiątkę”.

Dostępność

Dostępność  poszczególnych produktów będzie się różnić w zależności od kraju. Szczegóły i opcje dotyczące zakupu można znaleźć na stronie www.autodesk.com/purchaseoptions.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania  i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.comwww.autodesk.pl

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.