• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // czerwiec 2012

Autodesk przedstawia nowe usługi oparte o przetwarzanie w chmurze dla BIM

Banner image credits

Autodesk BIM 360 zapewnia dostęp do projektów budowlanych w dowolnym czasie i miejscu

Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK) przedstawił Autodesk BIM 360, najnowszej generacji technologię modelowania informacji o budynku (BIM), wzmacniając pozycję lidera w branży architektoniczno-budowalnej. Autodesk BIM 360 to zestaw usług opartych o przetwarzanie w chmurze, który zapewnia dostęp do informacji projektowych w dowolnym czasie i miejscu przez cały cykl życia projektu. Oprogramowanie Autodesk BIM 360 jest kompatybilne z rozwiązaniami do BIM zawartymi m.in. w pakietach Autodesk Building Design Suite i Autodesk Infrastructure Design Suite. Modelowanie informacji o budynku to proces oparty o inteligentny model 3D zapewniający wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i ze mniejszym wpływem na środowisko naturalne.

„Współpraca międzybranżowa oparta o przetwarzanie w chmurze umożliwia naszym klientom na całym świecie lepszą wymianę informacji z innymi pracownikami, partnerami handlowymi czy klientami”, powiedział Amar Hanspal. „Autodesk BIM 360, zrewolucjonizuje sposób, w jaki właściciele budynków, projektanci, inżynierowie i wykonawcy będą tworzyć, udostępniać i wykorzystywać informacje o projekcie.” 

Autodesk BIM 360 oznacza włączenie możliwości przetwarzania w chmurze do procesów BIM.

Najnowsze usługi oparte o przetwarzanie w chmurze, które umożliwiają współpracę w wielu różnych obszarach, koordynację i wymianę danych o obiektach, zrewolucjonizują współpracę architektów, inżynierów, wykonawców i właścicieli w czasie rzeczywistym, a także sposób zarządzania danymi o budynkach. Autodesk BIM 360 oferuje inżynierom budowlanym oraz specjalistom z zakresu transportu i planowania urbanistycznego nowe usługi oparte o przetwarzanie w chmurze, które umożliwiają współpracę między oddalonymi od siebie zespołami, od koncepcji, przez stworzenie i ocenę projektu, aż do oceny jego wykonalności.

„Korzystając z Autodesk BIM 360 w połączeniu z pakietem Autodesk Infrastructure Design Suite mogliśmy dzielić się koncepcjami na wczesnym etapie projektu, co pozwoliło w lepszym stopniu ocenić ich wykonalność”, powiedział Keith Warren, Menedżer ds. Technologii Projektu Wirtualnego, VTN Consulting. „To wspaniały dodatek do tego, co już możemy robić z produktami Autodesk. Dzięki zastosowaniu Autodesk BIM 360 jesteśmy w stanie sprawnie przesyłać nawet największe modele między oddalonymi od siebie zespołami.”

Autodesk ogłosił niedawno przejęcie Vela Systems, dostawcy oprogramowania do przetwarzania w chmurze i mobilnego oprogramowania do zarządzania w terenie dla branży budowlanej. Połączenie technologii Vela i Autodesk BIM 360 umożliwia przeniesienie procesu BIM na teren budowy, co pozwala wykonawcom zautomatyzować pracę w terenie, m. in. kontrolę jakości, bezpieczeństwa i przekazywania do eksploatacji, a także dystrybucję planów i rysunków. Autodesk BIM 360 ułatwia osiągnięcie lepszych wyników dzięki przeniesieniu najbardziej skomplikowanych zadań obliczeniowych do chmury, umożliwiając tym samym wykonywanie szybkiej wizualizacji przy użyciu renderowania, a także symulacji na wczesnym etapie projektu przy użyciu analizy energetycznej i strukturalnej. Autodesk BIM 360 odgrywa istotną rolę także podczas odbioru projektu i w trakcie jego całego cyklu życia, dostarczając właścicielom budynków i infrastruktury informacje dotyczące eksploatacji i konserwacji.

„Czas to pieniądz, szczególnie w branży budowlanej, a każdy właściciel chce, aby jego pieniądze zostały jak najlepiej wykorzystane. Rozwiązanie Autodesk BIM 360 okazało się dla nas kluczem do realizacji tego celu”, powiedział Weston Tanner, Menedżer ds. Wirtualnych Projektów Budowlanych, The Walsh Group.

Autodesk BIM 360 stanowi istotne rozszerzenie Autodesk 360, platformy, która umożliwia wykorzystanie ogromnej mocy obliczeniowej w chmurze w celu przekształcenia sposobu projektowania, wizualizacji i symulacji pomysłów oraz udostępniania efektów pracy. Wcześniej w tym roku Autodesk wprowadził oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktu Autodesk PLM 360, usługę opartą o przetwarzanie w chmurze, która zapewnia lepszy dostęp do informacji o produkcie i sprawniejsze zarządzanie nimi, co umożliwia ciągłe usprawnianie projektowanych i produkowanych rozwiązań. Nieco później firma udostępniła szereg nowych usług Autodesk 360 dla klientów posiadających oprogramowanie Autodesk Design i Creation Suite. Blisko 9 mln użytkowników skorzystało z usług Autodesk 360 od czasu ich udostępnienia we wrześniu 2011 r.

Dostępność

Rozwiązanie Autodesk BIM 360 jest dostępne w języku angielskim, a w najbliższej przyszłości również w innych językach. Niektóre usługi mogą być dostępne wyłącznie dla subskrybentów Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 i Autodesk Building Design Suite 2013. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z najbliższym sprzedawcą lub odwiedź witrynę www.autodesk.com/bim360.

Informacje o rozwiązaniach Autodesk BIM

Modelowanie informacji o budynku (BIM) to proces oparty o inteligentny model danych, który zapewnia wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne. Rozwiązania Autodesk BIM do obsługi cyklu życia budynków i infrastruktury oparte są na inteligentnych modelach tworzonych z użyciem programów Autodesk Revit i AutoCAD Civil 3D. Zalety BIM zwiększa dodatkowo bogaty zestaw rozwiązań, w tym do wizualizacji i wirtualnej symulacji projektów, do tworzenia dokumentacji, profesjonalnego kreślenia rysunków, zarządzania danymi i współpracy. Autodesk Building Design Suite 2013Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 oraz Autodesk Plant Design Suite 2013 również zwiększają zalety BIM, oferując zestaw narzędzi w jednym, atrakcyjnym cenowo pakiecie.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.comwww.autodesk.pl

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.