• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 17 lipca 2012

Projektowanie 3D odgrywa kluczową rolę w unikalnej ekspedycji antarktycznej

Banner image credits

Brytyjskie Centrum Badań Antarktydy korzysta z oprogramowania Autodesk do cyfrowego prototypowania, aby dowiedzieć się więcej o początkach życia na Ziemi i zmianach klimatycznych

Brytyjska ekipa badawcza, która wyruszy nad Jezioro Ellswortha na Antarktydę, przy użyciu oprogramowania Autodesk do cyfrowego prototypowania, chce odpowiedzieć na nowe pytania o ewolucję i skutki zmian klimatycznych.

Inżynierowie z Brytyjskiego Centrum Badań Antarktydy (British Antarctic Survey - BAS) na trzy dni przetransportują sprzęt nad jezioro podlodowe, gdzie za pomocą tzw. gorącego wiertła do stopienia grubej warstwy lodu, wywiercą 3,5-kilometrowy otwór, aby wydobyć próbki wody z jeziora. Zespół będzie miał tylko 24 godziny, aby zebrać próbki zanim otwór ponownie zamarznie.

Badanie antarktycznego jeziora podlodowego było planowane przez 15 lat, ale brakowało właściwych narzędzi, aby przetestować plan operacji i upewnić się, że potrzebne próbki uda się wydobyć w wyznaczonym czasie. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Autodesk do zrównoważonego projektowania – narzędzi do cyfrowego prototypowania i symulacji, inżynierowie z BAS mogą stworzyć cyfrowy model wiertła, symulować warunki, w których będzie ono pracować, testować i analizować przebieg operacji, aby dokonać niezbędnych poprawek przed ekspedycją.

“To są odwierty na niespotykaną dotąd skalę” – mówi Andy Tait, inżynier zarządzający projektem, BAS. „Ponieważ wszystko musi być przeprowadzone bardzo szybko, ważne jest, że możemy stworzyć dokładny model 3D całej operacji i symulować jej przebieg, ponieważ nie będzie miejsca na błędy, kiedy będziemy na lodzie.”

Jako uczestnik Programu Partnerskiego Autodesk Clean Tech, wspierającego przełomowe projekty ochrony środowiska, BAS otrzymał portfolio rozwiązań Autodesk do cyfrowego prototypowania, zawierające Autodesk Showcase - narzędzie do wizualizacji oraz Autodesk Inventor Publisher do dokumentacji technicznej. Dzięki Autodesk Inventor Publisher, Tait będzie mógł wizualnie i interaktywnie pokazywać, jak wiertło i jego części sprawdzają się w pracy. Sądzi także, że Autodesk Showcase będzie nieoceniony w przygotowaniu niezwykłych prezentacji i wizualizacji, aby przedstawić technologię szerszej publiczności.

Autodesk Inventor automatycznie koordynuje zmiany w modelu cyfrowym, ułatwiając analizy, próby i optymalizację projektu. To bardzo ważne, nie tylko w związku z krótkim czasem operacji, ale także ze względu na parametry wielkości, wagi i wytrzymałości. Sprzęt musi przebyć bardzo dużą odległość, a więc musi być wytrzymały, lekki i odporny na bardzo niskie temperatury.

“Kiedy nasza technologia przyczynia się do sukcesu tak ambitnego projektu, to daje mi ogromną wiarę w siłę wspólnej pracy utalentowanych ludzi, dzięki której mogą rozwiązać problemy, których nie udałoby im się rozwiązać samodzielnie” - mówi Lynelle Cameron, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Autodesk. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z zespołem BAS przy tej niezwykłej wyprawie”.

Więcej informacji na temat projektu na stronie www.ellsworth.org.uk

Informacje o Programie Partnerskim Clean Tech

Program Partnerski Autodesk Clean Tech wspiera wysiłki, innowacje i postępy w ochronie środowiska pionierów Clean Tech, zapewniając światowej klasy oprogramowanie do projektowania, wizualizacji i symulacji pomysłów za pomocą cyfrowego prototypowania. Firmy Clean Tech w Ameryce Północnej, Europie, Japonii i Singapurze mogą otrzymać oprogramowanie warte 150 000 dolarów* za jedyne 50 dolarów. Dostęp do oprogramowania Autodesk obejmuje do pięciu licencji na oprogramowanie Autodesk Product Design Suite UltimateAutoCAD Revit Architecture SuiteAutodesk Simulation MechanicalAutodesk Inventor Publisher i Autodesk Vault ProfessionalWięcej informacji.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.comwww.autodesk.pl

*Wartość pięciu licencji dla każdej aplikacji

Autodesk, AutoCAD, Alias, Autodesk Inventor, Inventor, i Autodesk Revit są znakami towarowymi Autodesk, Inc., zarejestrowanymi w U.S.A. i/lub innych krajach. Wszystkie pozostałe znaki towarowe należą do ich właścicieli. Autodesk zastrzega sobie prawo zmiany oferty produktów i ich specyfikacji w dowolnej chwili bez uprzedzenia i nie odpowiada za błędy drukarskie i graficzne, które mogą występować w niniejszym dokumencie.

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.