• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 6 sierpnia 2012

Autodesk wspiera Morgan Motor Company w produkcji unikalnych konstrukcji

Banner image credits

Oprogramowanie Autodesk do wizualizacji „pozwala zwiększyć szybkość, dokładność i wydajność” tradycyjnego procesu projektowego

Morgan Motor Company jest kolejnym producentem samochodów wykorzystującym oprogramowanie Autodesk do wizualizacji, aby skrócić czas wprowadzania na rynek nowych modeli. Oprogramowanie Autodesk umożliwiło firmie przejście od szkiców do produkcji swojego nowego modelu 3-Wheeler w zaledwie pięć miesięcy oraz dotrzymanie początkowych terminów przygotowania materiałów marketingowych jeszcze przed wyprodukowaniem samochodu. Sukces modelu 3-Wheeler spowodował, że Morgan przeciwstawia się obecnym trendom ekonomicznym i „sprzedaje więcej samochodów niż kiedykolwiek wcześniej" - mówi starszy konstruktor Jon Wells.

Brytyjski producent samochodów sportowych, znany ze swoich kultowych konstrukcji będących połączeniem nowoczesnej technologii z klasyczną stylistyką, wykorzystuje oprogramowanie Autodesk AliasAutodesk Showcase i Autodesk 3ds Maxwchodzące w skład pakietu AutoCAD Design Suite Ultimate, aby „zwiększyć szybkość, dokładność i wydajność tradycyjnego procesu projektowego i produkcyjnego” - mówi Wells.

Zanim firma zdecydowała się na wprowadzenie rozwiązań Autodesk, na podstawie dwuwymiarowych szkiców musiała tworzyć fizyczne prototypy karoserii. Był to czasochłonny proces wymagający wysokich umiejętności oraz uniemożliwiający wprowadzenie zmian. Obecnie konstruktorzy Morgan dzięki Autodesk Alias mogą szybko przekształcić koncepcje w trójwymiarowe cyfrowe prototypy, a następnie w samochody koncepcyjne. Projekty zwizualizowane przy użyciu Autodesk Showcase i Autodesk 3ds Max można analizować i udoskonalać.

„Wykorzystujemy umiejętności w zakresie tradycyjnego konstruowania karoserii”, wyjaśnia Wells. Model Autodesk Alias jest dzielony na przekroje poprzeczne i powstaje dokładna drewniana konstrukcja 3D. Wykwalifikowani blacharze samochodowi dokładnie odwzorowują powierzchnie karoserii, a następnie malują i osadzają na jednej z istniejących platform. „Powstaje samochód koncepcyjny, gotowy do pokazania na całym świecie”, dodaje.

Oprogramowanie Autodesk pozwala także dotrzymać napiętych terminów związanych z publikacją informacji w mediach jeszcze przed ukończeniem modelu koncepcyjnego. W Autodesk Showcase i Autodesk 3ds Max generowane są realistyczne materiały graficzne, które przekazywane są mediom, aby zwiększyć zainteresowanie przed prezentacją modelu rzeczywistego.

Gdy samochód jest gotowy do wejścia w fazę produkcji, jego powierzchnie są modelowane w Autodesk Alias do standardu Klasy A, a następnie przekazywane do działu inżynieryjnego Morgan i wykorzystywane do stworzenia wysoce precyzyjnego oprzyrządowania, które używane jest do wyprodukowania blachy.

„Samochody Morgan są kojarzone ze stylem retro i wysoką jakością wykonania, ale musimy także zadbać o wykorzystanie najnowszych technologii, aby pozostać konkurencyjnymi i nadążać za trendami” - podsumowuje Wells.

Informacje o Morgan

Morgan Motor Company produkuje oryginalne pojazdy od 1909 roku. Obecnie produkowane samochody stanowią połączenie tradycyjnej elegancji i kunsztu z najnowszymi technologiami w zakresie lekkich konstrukcji i wysoce wydajnych silników. Całość tworzy ekonomiczne pojazdy do codziennej jazdy z niezwykle wydajną konstrukcją.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki - w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne - używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.co.uk.

Autodesk, AutoCAD, Alias, Autodesk Inventor, Inventor, Showcase i 3ds Max są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Autodesk, Inc., jej podmiotów zależnych lub stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Academy Award jest zarejestrowanym znakiem towarowym Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Wszelkie pozostałe nazwy marek lub znaki towarowe należą do ich właścicieli. Firma Autodesk zastrzega sobie prawo do zmiany oferty, specyfikacji i cen produktów w dowolnym czasie, bez uprzedzenia oraz nie ponosi odpowiedzialności za typograficzne lub graficzne błędy, które mogą wystąpić w tym dokumencie. © 2012 Autodesk, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.