• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 21 września 2012

Autodesk zapewnia projektantom swobodę dzięki pierwszej w branży aplikacji do symulacji w chmurze dostępnej w systemie Pay-As-You-Go

Banner image credits

Autodesk Simulation 360 przekracza bariery w zakresie symulacji

Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK) wprowadził aplikację Autodesk Simulation 360 — zestaw narzędzi umożliwiający każdej firmie wykonywanie symulacji w codziennym procesie projektowym. Dostępny jest on w bezpieczny sposób w chmurze, w systemie pay-as-you-go.

Dzięki aplikacji Autodesk Simulation 360 projektanci, inżynierowie i analitycy mogą sprawniej przewidywać, optymalizować i oceniać efektywność różnych elementów w otaczającym nas świecie. Praktycznie nieograniczony potencjał chmury umożliwia projektantom przeprowadzanie złożonych testów, które dotychczas mogli wykonywać jedynie specjaliści od symulacji. Na przykład:

  • Projektanci będą mogli szybciej przetestować różne warianty ergonomiczne projektu. Na przykład różne wersje krzeseł mogą zostać przeanalizowane pod kątem użycia przez ludzi o różnych gabarytach, jeszcze zanim mebel zostanie wyprodukowany.
  • Producenci będą mogli lepiej zrozumieć proces generowania ciepła przez urządzenia elektroniczne, co umożliwi im uwzględnienie w projektach właściwych systemów chłodzenia zapobiegających przegrzaniu, a w konsekwencji pozwoli uniknąć kosztownych reklamacji konsumenckich.
  • Architekci i inżynierowie dzięki symulacji przepływów powietrza będą mogli zapewnić projektowanym budynkom komfort termiczny oraz lepiej zrozumieć ich funkcjonalność. Będą mogli również analizować wpływ czynników środowiskowych na mosty i budynki oraz testować zachowania materiałów konstrukcyjnych np. betonu, jeszcze przed wybudowaniem każdego z tych obiektów.

Autodesk Simulation 360 jest najnowszą aplikacją na platformie Autodesk 360. Przeprowadzając zaawansowane obliczenia oraz symulacje w chmurze, projektanci, inżynierowie i analitycy mogą teraz równolegle testować wiele różnych wariantów projektu. Możliwości obliczeniowe chmury eliminują również potrzebę wykorzystania specjalistycznego sprzętu, co niweluje dotychczasowe ograniczenia i pomaga zwiększyć wydajność.

Szybciej, bezpieczniej i mocniej dzięki Autodesk Simulation 360

„Możliwość przeprowadzenia wielu równoległych symulacji w chmurze w takim samym czasie co typowej symulacji z pojedynczym zestawem zmiennych, otwiera przed nami nowe możliwości, pozwalając w krótszym czasie znacznie lepiej zrozumieć system”, powiedział Matt Nowicki, starszy specjalista ds. inżynierii produktu w firmie BioLite, Inc. „To imponujące, jak proste, wartościowe i bezproblemowe może być teraz przeprowadzanie symulacji w chmurze dla takiej firmy jak nasza”.

„Nasi klienci mogą teraz sprawdzić komfort budynku jeszcze przed wykonaniem projektu. To daje im możliwość podejmowania bardziej świadomych decyzji dotyczących jego kosztów, pozwala także oszacować alternatywne koszty systemu i energii. Oferowanie tego typu usług pozwala nam wyróżnić się na tle konkurencji”, mówi Darryl McClelland, Menedżer ds. Modelowania Informacji o Budynku (BIM) i Projektów Wirtualnych w firmie Heapy Engineering świadczącej usługi z zakresu projektowania systemów mechanicznych, elektrycznych, usługi z zakresu LEED i doradztwa energetycznego.

Bogaty wybór narzędzi symulacyjnych w chmurze

Autodesk Simulation 360 obejmuje szeroką gamę narzędzi do symulacji elementów mechanicznych, dynamiki płynów, termiki i formowania wtryskowego tworzyw sztucznych, oferowaną w przystępnej cenie. Dodatkowe korzyści obejmują możliwość bezpośredniej wymiany danych geometrycznych, wysokiej jakości siatkowanie; obszerne biblioteki materiałów oraz sprawdzoną technologię obliczeniową, co pozwala na przeprowadzanie dokładniejszych symulacji w najistotniejszych obszarach.

„Firmy nie mogą pozwolić sobie na brak wiedzy o funkcjonalności swoich projektów, zanim zostaną zrealizowane” – powiedział Robert “Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk. „Dzięki Autodesk Simulation 360, ogromne możliwości symulacyjne znalazły się w zasięgu projektantów i inżynierów prawie każdej firmy, dając im potrzebne narzędzia pozwalające lepiej przewidywać, optymalizować i oceniać funkcjonowanie projektów już na początkowych etapach procesu projektowego”.

Cena i dostępność

W odróżnieniu od tradycyjnego systemu licencjonowania wieczystego, prosty i przystępny system płatności pay-as-you-go wykorzystywany w przypadku Autodesk Simulation 360 ułatwia dostęp do tej aplikacji. Aplikacja dostępna jest w Polsce, obecnie wyłącznie w języku angielskim. Planowane jest udostępnienie jej w innych wersjach językowych. Dodatkowe informacje dotyczące Autodesk Simulation 360 oraz Simulation Liberation Event dostępne są na stronie: www.autodesk.com/simulationliberation, a także na www.autodesk.com/simulation-360.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki ¾ w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne ¾ używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.co.uk.

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.