• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 24 lutego 2014

Graph’it Studio: specjalizacja - BIM dla generalnych wykonawców

Banner image credits

Autodesk Revit platformą BIM nowej spółki

Wierzowiecki Group Sp. z.o.o. wydzielił swój zespół BIM do nowej spółki Graph’it Studio. Nowa firma kieruje swoją ofertę przede wszystkim do generalnych wykonawców zarówno w Polsce, jak i krajach Europy Zachodniej, czy Bliskiego Wschodu. Graph’it Studio realizuje swoje usługi w oparciu o rozwiązania Autodesk. Oprogramowanie dostarcza oraz wdrożenie realizuje PROCAD S.A.

„Nasze doświadczenia pokazują, że najwyższa wartość BIM to przede wszystkim przewidywalny harmonogram i koszty budowy. Zagrożenia i błędy projektowe jesteśmy w stanie identyfikować na etapie modelu cyfrowego, nie na placu budowy.” – wskazuje Paweł Wierzowiecki, prezes zarządu Graph’it Studio i Wierzowiecki Group. – „To pozwala na uniknięcie przestojów w procesie budowlanym, znaczące podniesienie efektywności na etapie budowy, dając realne oszczędności widoczne w bilansie całej inwestycji.” – podkreśla.

Projektanci Graph’it Studio pracują w oparciu o pakiety Autodesk Building Design Suite, w większości w wersji Premium i Ultimate. „Zdecydowaliśmy się na wybór rozwiązań Autodesk, ze względu na możliwość zintegrowania wszystkich branż.” – wyjaśnia Paweł Wierzowiecki. – „Z naszego punktu widzenia atutem jest również dostępność wielu rozwiązań w jednym pakiecie. Autodesk Building Design Suite zawiera pełen zestaw potrzebny przy pracy zgodnej z BIM.” – ocenia.

Doświadczenia z projektowania Malta House

Jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez zespół BIM wchodzący obecnie w skład Graph’it Studio była część instalacyjna Malta House – jednego z najnowocześniejszych budynków biurowych w Poznaniu, realizowanego przez Skanska. Zespół Wierzowiecki Group, w oparciu o Autodesk Revit opracowywał rozwiązania instalacyjne. „Praca wszystkich zespołów – architektów, konstruktorów, instalatorów - na wspólnym modelu umożliwiła zdecydowanie lepsze kontrolowanie zmian, i optymalizację projektu.” – ocenia Paweł Wierzowiecki.

Wśród usług Graph’it Studio znajduje się między innymi przygotowanie modelu BIM na podstawie dokumentacji 2D, koordynacja międzybranżowa, weryfikacja modelu przed procesem budowy, wskazanie możliwych słabych punktów i zagrożeń wynikających z projektu, a także optymalizacja projektu.

„Przykład Graph’it Studio wskazuje, że model BIM może być dla firm projektowych podstawą świadczenia nowych usług, wyjścia do rynku z innowacyjną ofertą podnoszącą jakość całego procesu przygotowania i realizacji inwestycji.” – ocenia Sławomir Gabryjeluk, menedżer ds. rozwiązań Autodesk dla architektury i budownictwa.

Informacja o Graph’it Studio

Graph’it Studio (www.graphitstudio.com) jest spółką specjalizującą się w tworzeniu projektów i wirtualnych modeli wyłącznie w technologii BIM. Wyjątkową wartość firmy stanowią doświadczeni inżynierowie sprawnie operujący stacjami projektowymi, zbudowanymi na platformie REVIT. Bliska współpraca z firmą Autodesk i jej bieżące wsparcie technologiczne daje dostęp do najnowocześniejszych technologii informatycznych. Usługi firmy są skierowane do Inwestorów, Generalnych Wykonawców i Architektów oraz dostawców materiałów budowlanych, dla których tworzone są projekty budowlane i wirtualne modele budynków i elementów.

Graph’it Studio zostało wyodrębnione z firmy Wierzowiecki Group jako specjalistyczna organizacja w 2013r.

Informacja o PROCAD

Grupę Kapitałową PROCAD (www.procad.pl) tworzą spółki, których misją jest zapewnienie przedsiębiorstwom profesjonalnego wsparcia ich procesów projektowania inżynierskiego. Wsparcie realizowane jest na wielu płaszczyznach, od dostarczania zaawansowanych narzędzi wspomagających projektowanie i wytwarzanie, poprzez zapewnienie najwyższej jakości usług szkoleniowych, wdrożeniowych i doradczych, po ofertę realizacji całych zadań projektowych wraz z wykonywaniem zaawansowanych analiz inżynierskich i symulacji komputerowych. PROCAD SA to dominująca spółka Grupy Kapitałowej, partner Autodesk o statusie Gold, oferujący pełne portfolio produktów dla projektantów, w tym także sprzęt komputerowy. Posiada 6 oddziałów (Gdańsk, Warszawa, Katowice, Wrocław, Poznań, Radom), centra szkoleniowe, portal dla projektantów – Archispace.pl, autoryzowany serwis urządzeń drukujących oraz autorskie rozwiązania informatyczne.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem autodesk.com, autodesk.pl lub w serwisie www.facebook.com/Autodesk.Poland

Autodesk i AutoCAD są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi Autodesk , Inc. i/lub jej podmiotów zależnych i/lub stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach. Wszystkie pozostałe nazwy marek, nazwy produktów lub znaki towarowe należą odpowiednio do ich właścicieli prawnych.

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.