• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 22 czerwca 2015

AutoCAD Plant 3D wspiera prace projektowe dla przemysłu cukrowniczego

Banner image credits

Firma APRO działa na rynku od 1994 roku. Świadczy szeroki zakres usług projektowych w szczególności dla przemysłu cukrowniczego. Grupa APRO zatrudnia ponad 100 osób i może pochwalić się współpracą z Klientami z całej Europy, w tym największymi grupami cukrowniczymi starego kontynentu. APRO od 2011 roku wykorzystuje oprogramowanie AutoCAD Plant 3D m.in. do projektowania infrastruktury produkcyjnej oraz instalacji rurowych dla cukrowni. Spółka prowadzi prace związane z modernizacjami fabryk mające na celu podniesienie produktywności istniejących cukrowni i poprawę ich efektywności energetycznej. Od strony oprogramowania firmę wspiera firma MAT, Gold Partner Autodesk.

„Dla przemysłu cukrowniczego wykonujemy wszelkie projekty począwszy od składowiska buraków na silosie cukru kończąc. Projektujemy urządzenia i linie do produkcji cukru, a także instalacje rurowe i izometrie. Wspiera nas w tym AutoCAD Plant 3D.” – mówi Witold Nowak, prezes zarządu APRO POLSKA Sp. z o.o.

APRO wybrało oprogramowanie Autodesk ze względu na bardzo dobry wskaźnik ceny do jakości oraz dostosowanie funkcjonalności do potrzeb i profilu działalności firmy. Zespół inżynierów docenił przede wszystkim narzędzia zapewniające wykonywanie schematów P&ID, tworzenie instalacji rurowych i zestawień materiałowych oraz generowanie izometrii. Projektanci zwrócili również uwagę na przyjazny interfejs, łatwość obsługi oprogramowania oraz korzyści z tworzenia wizualizacji.

„AutoCAD Plant 3D zapewnia duże możliwości także w zakresie wizualizacji, co m.in. przekłada się na bezpośrednie korzyści dla Klientów. Zaprezentowanie Klientom proponowanych rozwiązań w postaci trójwymiarowych rysunków izometrycznych czy rzutów instalacji, pozwala im lepiej zrozumieć proponowane rozwiązanie” – podkreśla Witold Nowak, prezes zarządu APRO POLSKA Sp. z o.o.

Projektowanie przy wykorzystaniu AutoCAD Plant 3D oznacza dla spółki także zdecydowaną poprawę efektywności i jakości pracy. „Rozwiązania Autodesk umożliwiły nam stworzenie zintegrowanego środowiska projektowego, w którym wymiana informacji jest dużo łatwiejsza, a wykrywanie błędów i kolizji dużo szybsze, co pozwala skrócić czas realizacji projektów”. – powiedział Witold Nowak, Prezes Zarządu APRO POLSKA Sp. z o.o. „AutoCAD Plant 3D to dla nas również gwarancja poprawności projektów i podwyższenie jakości dokumentacji.” – podsumowuje Witold Nowak.

AutoCAD Plant 3D to aplikacja przeznaczona dla inżynierów projektujących fabryki oraz różnego rodzaju instalacje przemysłowe. Program oferuje funkcjonalność środowiska AutoCAD rozszerzoną m.in. o narzędzie do definiowania i wykorzystywania w projekcie gotowych elementów, takich jak rury, pompy, zbiorniki, konstrukcje wsporcze, schody, kratownice itp. AutoCAD Plant 3D jest częścią pakietu Autodesk Plant Design Suite.

Oprócz AutoCAD Plant 3D w APRO stosowane jest także oprogramowanie Autodesk Inventor oraz Autodesk Navisworks.

Informacje o APRO

Grupa APRO działa na rynku od 1994 roku i wykonuje prace projektowe w szczególności dla przemysłu: cukrowniczego, chemicznego i energetyki. Zatrudnia ponad 100 pracowników specjalizujących się w usługach inżynierskich typu: budowy, przebudowy, modernizacje, automatyzacje, uruchomienia i optymalizacje procesów. Więcej informacji na http://www.apro-polska.pl/

„Korzystamy z możliwości modelowania swobodnego, które daje Autodesk Inventor. Dzięki tej technice możemy stworzyć wizualizacje przyszłego modelu. Przygotowana na tym etapie bryła 3D umożliwia nam wykonanie dokumentacji do pierwszego prototypu” – mówi Zbigniew Szczepański, Kierownik Technologii SITS Sp. z o.o.

Stworzenie cyfrowego prototypu pozwala wykonać na nim pierwsze testy funkcjonalne oraz odpowiedzieć na kluczowe pytanie – czy ten mebel da się wyprodukować. Wymyślne kształty i fantastyczne krzywizny, które budzą nasz zachwyt, też podlegają ograniczeniom. Można naturalnie zaprojektować fotel w kształcie pająka lub statku kosmicznego, ale trzeba brać pod uwagę możliwość jego wykonania – czy da się go odlać w formie plastikowej, a poszczególne ruchome elementy połączyć w całość. W tej części studium wykonalności pomocna jest analiza pochylenia (czyli kątów ujemnych) w Inventor Professional, która ułatwia sprawdzenie już na etapie projektowania modelu możliwości wyciągnięcia z formy mebla produkowanego metodą wtryskową. Inventor Professional pozwala także określić środek ciężkości dla foteli obrotowych, dzięki czemu łatwiej jest umiejscowić oś obrotu i ustabilizować konstrukcję. Ponadto można uniknąć błędów spasowania elementów. Oprogramowanie Inventor Professional umożliwia SITS przeprowadzenie różnorodnych symulacji, dzięki którym na późniejszych etapach wdrażania projektów można ograniczyć liczbę prototypów. Moduł symulacji dynamicznej Inventor Professional pomocny był m.in. podczas projektowania kolekcji stolików dopasowanych do sof SITS. Za pomocą symulacji konstruktorzy byli w stanie szybciej określać, w jaki sposób obciążenie stolika będzie wpływało na jego stabilność.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland

Informacja o MAT

MAT jest dostawcą specjalistycznego oprogramowania CAD, stacji roboczych, peryferii oraz wysoko przepustowych sieci teleinformatycznych. Posiada status Autodesk Gold Partner, Autodesk Authorized Training Center, Microsoft Certified Partner, Hewlett Packard Preferred Partner. MAT, jako integrator systemów informatycznych, specjalizuje się w wdrażaniu zaawansowanych systemów do cyfrowego prototypowania, które obejmuje instalację, konfigurację, szkolenia, oraz wsparcie techniczne. Więcej informacji na www.mat.net.pl

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.