• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 02 grudnia 2015

Weiss – projektowanie pod kontrolą dzięki efektywnemu zarządzaniu dokumentacją

Banner image credits

Spółka Weiss stawia na najnowsze rozwiązania Autodesk Vault do zarządzania plikami projektowymi i inżynierskimi

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów m.in. w zakresie krótszych terminów realizacji, w grudniu 2013 roku Weiss zdecydował się na zmianę oprogramowania do zarządzania dokumentacją na Autodesk Vault Professional. Wdrożenie zostało ukończone w styczniu 2015 roku. Przeprowadziła je firma Cadsoft – Złoty Partner Autodesk. Zlokalizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim polski oddział duńskiej firmy Weiss, specjalizuje się w dziedzinie projektowania, produkcji i montażu kotłowych instalacji spalania służących do termicznego przetwarzania odpadów i biomasy w energię. Obecna w Polsce od 2005 roku firma ma na swoim koncie realizację ponad 1000 instalacji na całym świecie.

„Celem wdrożenia było przyspieszenie procesu projektowania i wytwarzania oraz dalsze podnoszenie jakości tworzonych produktów. Przeprowadzone przez naszych inżynierów testy wykazały, że rozwiązania Autodesk pozwalają projektantom szybciej wykonywać swoją pracę. Oprogramowanie zapewnia przyspieszenie synchronizacji z pustym obszarem roboczym o 12%, natomiast synchronizacja z obszarem istniejącym jest o 28% krótsza. W sumie skrócenie czasu synchronizacji pozwala każdemu projektantowi zaoszczędzić od 1 do 2 godzin pracy dziennie” - stwierdza Damian Stola, kierownik biura konstrukcyjnego, Weiss.

W Ostrowcu Świętokrzyskim wdrożono 35 stanowisk projektowych. Autodesk Vault przyczynia się między innymi do skrócenia czasu wyszukania projektu oraz pobrania go z bazy projektów, co w efekcie zwiększa produktywność. Oprogramowanie doskonale integruje się z systemami CAD wykorzystywanymi przez Weiss. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło także na bezpieczny dostęp do informacji projektowych dla większej grupy pracowników.

Każde z wdrażanych w Weiss urządzeń musi przejść poszczególne etapy realizacji. Po podpisaniu kontraktu projekt przechodzi do działu menedżerów projektu, w którym prowadzone są rozmowy z klientem pozwalające na doprecyzowanie szczegółów i ustalenie layoutu (planu) kotłowni. Następnie przygotowywany jest wstępny model projektowy uwzględniający zagospodarowanie przewidzianego obszaru w kotłowni, wykonane są szczegółowe modele oraz dokumentacja warsztatowa. Rozplanowanie kotłowni wymaga sporządzenia przez projektantów rysunków, które są następnie konfrontowane z oczekiwaniami klienta. Podczas rozmów doprecyzowywane są szczegóły np. droga poruszania się personelu po kotłowni. Po zweryfikowaniu modeli i zatwierdzeniu layoutu następuje etap produkcji. Oprogramowanie Autodesk Vault wspiera projektantów i wykonawców na wszystkich etapach pracy: od planowania aż do uruchomienia instalacji.

„Zdecydowaliśmy się na rozwiązania Autodesk, ponieważ całkowity koszt wdrożenia jest niższy od rozwiązań konkurencji, a zatem ich zastosowanie jest najbardziej ekonomicznie uzasadnione. Oprogramowanie Autodesk Vault Professional umożliwia pracę dużej grupy osób na jednej bazie danych, dzięki czemu informacje między nimi mogą być współdzielone” - podkreśla Kamil Haremski, inżynier ds. kotłów, Weiss.

Dynamiczny rozwój polskiego oddziału Weiss został doceniony przez jury konkursu „Gazele Biznesu”, przyznawane przez Puls Biznesu. Firma Weiss zajęła drugie miejsce wśród najszybciej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim. Przedsiębiorstwo planuje także dalszy rozwój posiadanego oprogramowania. Plany uwzględniają m.in. integrację Autocad Vault z programami MS Office, MS Visio i PC Schematic.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland

Informacje o Weiss

Weiss jest firmą o profilu ekologicznym, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zoptymalizowanym spalaniu, efektywnym i przyjaznym dla środowiska. Specjalizuje się w spalaniu odpadów i biomasy. Instalacje firmy Weiss poprzez spalenie różnych rodzajów biomasy i odpadów produkują energię w postaci: pary przemysłowej, gorącej wody, energii elektrycznej. Weiss posiada własny Dział Sprzedaży, Projektowy, Konstrukcyjny, Zarządzania Projektami oraz Przygotowania Produkcji, a także własny zakład produkcyjny zlokalizowany w Polsce. W Danii znajduje się główna siedziba. Posiada bogate doświadczenie, nabyte w trakcie realizacji ponad 1000 instalacji na całym świecie. Więcej informacji na www.weiss2energy.eu

Informacje o Cadsoft

Firma CADSOFT powstała w styczniu 2000 roku. Specjalizuje się w obsłudze firm projektowych w zakresie dostawy, szkoleń i wdrażania systemów CAD\CAM\CAE. Z wiedzy i pomocy CADSOFT mogą skorzystać zarówno małe firmy rodzinne jak i giganci przemysłowi. Oferuje opiekę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną, szkolenia z zakresu oprogramowania CAD\CAM w autoryzowanym ATC oraz pomoc przy wyborze metod finansowania zakupów. Oferta uzupełniona jest unikalną wiedzą i doświadczeniem działu handlowego i technicznego.

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.