• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 7 czerwca 2016

TECHMATIK SA usprawnia zarządzanie dokumentacją

Banner image credits

TECHMATIK SA zdecydował się na wdrożenie Autodesk Vault. Celem wdrożenia jest usprawnienie sposobu zarządzania dokumentacją techniczną oraz integracja z systemem ERP umożliwiająca zwiększenie efektywności procesu projektowania, a także gromadzenia i udostępniania danych. TECHMATIK SA zajmuje się produkcją kompletnych linii technologicznych oraz form do produkcji wibroprasowanych wyrobów betonowych.

„Oprogramowanie Autodesk, w tym Autodesk Inventor, wykorzystywane jest przez naszych inżynierów od samego początku funkcjonowania firmy. W celu zwiększenia efektywności projektowania i zarządzania dokumentacją podjęliśmy decyzję o wdrożeniu Autodesk Vault. Rozpoczęty w marcu proces, który obejmuje pełną integrację z systemem ERP, potrwa do września br.” - mówi Andrzej Szary, z-ca dyr. wydz. produkcji maszyn, TECHMATIK SA.

Pełna integracja ERP (Enterprise Resource Planning) i PDM (Product Data Management) jest niezwykle ważna w procesie planowanych przez przedsiębiorstwo zmian. Po analizach wielu systemów ERP i PDM wybrano system ERP, który współpracować będzie z oprogramowaniem Autodesk. Za integrację oraz wdrożenie Autodesk Vault Professional odpowiada Robobat Polska, Platinum Partner Autodesk.

Dział Konstrukcyjno – Technologiczny podzielony jest firmie TECHMATIK SA na trzy pracownie. Wszystkie działy konstrukcyjne posługują się narzędziami Autodesk. Pierwsza zajmuje się projektowaniem maszyn i linii technologicznych. Druga odpowiada za projektowanie form do kostki brukowej i galanterii betonowej, trzecia pracownia technologiczno – programistyczna skupia technologów i programistów obrabiarek CNC. Oprogramowanie Autodesk wykorzystywane jest przede wszystkim do projektowania (Autodesk Inventor, AutoCAD). Wdrożenie Autodesk Vault Professional będzie wspomagało zarządzanie dokumentacją.

„Wybierając oprogramowanie dla konstruktorów oraz system PDM braliśmy pod uwagę jego funkcjonalność, a także wszechstronność oferty. Dużą rolę odgrywał także koszt utrzymania systemu. Nowe oprogramowanie musiało spełniać wysokie kryteria funkcjonalne, pozwalając na pełną obsługę obszernego archiwum dokumentacji. Wszystkie te warunki spełniło oprogramowanie Autodesk” - twierdzi Andrzej Szary.

„Po zakończeniu wdrożenia Autodesk Vault planujemy poprawić efektywność projektowania naszych stalowych konstrukcji budowlanych. Będzie to kolejny etap rozwoju Działu Konstrukcyjno – Technologicznego, dlatego myślimy o wdrożeniu programu Autodesk Advance Steel” - podsumowuje Andrzej Szary.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland

Informacje o TECHMATIK SA

TECHMATIK SA powstała w 2004 roku w Radomskiej Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma produkuje konstruowane przez własnych inżynierów kompletne linie technologiczne oraz formy do produkcji wibroprasowanych wyrobów betonowych. TECHMATIK od 10 lat jest strategicznym partnerem COLUMBIA MACHINE w zakresie produkcji i sprzedaży form, maszyn i urządzeń do produkcji wibroprasowanych wyrobów betonowych. W 2016 roku TECHMATIK wszedł do grupy COLUMBIA rozszerzając w ten sposób swoją ofertę o systemy transportowe i nowe rynki zbytu.

Informacje o Robobat Polska – GRAITEC Group

Robobat Polska jest członkiem międzynarodowej Grupy GRAITEC i od kilku lat aktywnie uczestniczy w promowaniu technologii BIM na świecie. Firma Robobat Polska jest liderem w zakresie wdrożeń BIM w Polsce, oferującym unikalną jakość kompleksowych usług, w tym rozwiązania wspomagające proces projektowania, zarządzanie projektem, zintegrowane rozwiązania sprzętowe, zarządzanie danymi, indywidualne szkolenia oraz pomoc z zakresu projektów inżynieryjnych. Robobat Polska jest dystrybutor typu VAR oprogramowania Autodesk o statusie platynowym i posiada dwanaście uznanych specjalizacji potwierdzających wysokie kompetencje w zakresie produktów i usług Autodesk. Firma Robobat istnieje na rynku polskim od 1990 roku.

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.