• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 15 marca 2017

Od projektowania 2D do BIM – innowacje w wielobranżowych projektach PM Group

Banner image credits

BIM w oparciu o rozwiązania Autodesk zapewnia PM Group lepsze dostosowanie funkcjonalności obiektu do potrzeb inwestora, krótszy czas realizacji projektu oraz efektywniejszą koordynację projektową. Swoimi doświadczeniami z wdrożenia BIM przedstawiciele PM Group Polska podzielili się w materiale wideo „BIM kluczem do sukcesu w PM Group” dostępnym pod adresem www.

PM Group jest międzynarodową firmą oferującą kompleksową obsługę projektów inwestycyjnych poprzez świadczenie wielobranżowych usług projektowych, zarządzania realizacją inwestycji i konsultingu technicznego. Polski oddział zatrudnia ponad 200 specjalistów obsługujących Polskę i region Europy Środkowo-Wchodniej. Podejście wielobranżowe – istotę projektów PM Group oraz pracę w środowisku BIM wspiera Autodesk® Revit® służący m.in. do tworzenia inteligentnych modeli, Autodesk® Navisworks® umożliwiający koordynację poszczególnych branż, a także Autodesk® 3ds Max® wykorzystywany do tworzenia wizualizacji obiektów. Za doradztwo, wdrożenie i wsparcie w zakresie oprogramowania Autodesk odpowiadają firmy PROCAD SA i Robobat Polska – Autoryzowani Partnerzy Autodesk.

„Stosując koncepcję BIM, zrealizowaliśmy już ponad 20 projektów skomplikowanych zakładów przemysłowych. BIM ma kluczowe znaczenie w naszej strategii – pozwala nam na koordynację pracy wszystkich zespołów zaangażowanych w przedsięwzięcie i opracowanie projektu w pełni dostosowanego do wymagań klienta” – mówi Jacek Kudrzycki, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu, PM Group Polska. Szerokie portfolio rozwiązań Autodesk wykorzystywanych w PM Group umożliwia projektowanie budownictwa kubaturowego, planów zagospodarowania terenu, infrastruktury oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych.

BIM – korzyści dla wszystkich stron zaangażowanych w projekt

Wspólna baza danych dostępna w dowolnym momencie dla każdego z uczestników procesu projektowego usprawnia komunikację między zespołami, bardzo istotną w przypadku realizowania skomplikowanych projektów wielobranżowych. „Główne zalety płynące z BIM to możliwość prowadzenia bardzo dokładnej koordynacji projektowej, wykrywanie i rozwiązywanie kolizji na bieżąco oraz szybkie i łatwe wprowadzanie zmian, które są nieodzownym elementem każdego procesu inwestycyjnego” – podkreśla Krzysztof Suwalski, Dyrektor biura wrocławskiego i Członek Zarządu, PM Group Polska. Cyfrowa optymalizacja projektu pozwala zaoszczędzić czas i zredukować koszty już na wczesnym etapie inwestycji.

PM Group podkreśla, że BIM to także świetne narzędzie dla zespołu kosztorysowego. Dzięki szczegółowym i stale uaktualnianym danym w modelu możliwe jest dokładniejsze i szybsze oszacowanie kosztów inwestycji niż na podstawie tradycyjnych rysunków dwuwymiarowych, co ma ogromne znaczenie na konkurencyjnym rynku.

Autodesk Navisworks umożliwia architektom, konstruktorom oraz inżynierom instalacji sanitarnych i elektrycznych z PM Group zebranie danych projektowych zawartych w różnorodnych formatach plików w jednym środowisku, nadzorowanie ich wzajemnych interakcji oraz efektywne eliminowanie kolizji. Powstaje w ten sposób zintegrowany model BIM, do którego wgląd możliwy jest w dowolnym momencie np. z poziomu tabletu inwestora czy inżyniera budowy. Wprowadzone w modelu zmiany są automatycznie uwzględniane na przekrojach oraz w zestawieniu materiałów. Umożliwia to sprawowanie lepszej kontroli nad projektem i jego dokumentacją.

Od dwuwymiarowych rysunków do BIM

Decyzja o przejściu z projektowania dwuwymiarowego na BIM została podjęta wspólnie przez wszystkie biura PM Group na świecie. W każdym dziale projektowym zatrudniono eksperta, zapewniającego wsparcie zespołu w zakresie projektowania zgodnego z BIM i efektywnego wykorzystania oprogramowania. Wspólna strategia wszystkich biur na świecie należących do PM Group ułatwia prowadzenie usług Multi-Office Execution – projektów dostarczanych na wewnętrzne potrzeby firmy.

Informacje o PM Group Polska

Założona w 1973 roku w Irlandii, firma PM Group jest obecna w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej od 1997 roku. PM Group jest jedną z największych firm projektowych, inżynierskich i zarządzających realizacją projektów inwestycyjnych. W uzupełnieniu do wielobranżowych usług projektowych, zarządzania realizacją inwestycji i doradztwa technicznego PM Group oferuje klientom również wysokiej klasy usługi architektoniczne w wielu sektorach. Więcej informacji: http://www.pmgroup-global.com/

Informacje o Robobat Polska

Robobat Polska jest członkiem międzynarodowej Grupy GRAITEC i od kilku lat aktywnie uczestniczy w promowaniu technologii BIM na świecie. Jest liderem w zakresie wdrożeń BIM w Polsce, oferującym unikalną jakość kompleksowych usług, w tym rozwiązania wspomagające proces projektowania, zarządzanie projektem, zintegrowane rozwiązania sprzętowe, zarządzanie danymi, indywidualne szkolenia oraz pomoc z zakresu projektów inżynieryjnych. Robobat Polska jest dystrybutorem oprogramowania Autodesk o statusie platynowym. Więcej informacji: http://www.robobat.pl/

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.