• Polska

    Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Warszawa // 31 sierpnia 2017

Zaprojektowane bezpieczeństwo ludzi i budynków

Banner image credits

Rozwiązania Autodesk wspierają SMAY w dostarczaniu innowacyjnych zabezpieczeń przeciwpożarowych

Przebywając w budynku, nasze bezpieczeństwo powierzamy projektantom, którzy zadbali o to, by pomieszczenie dysponowało odpowiednimi warunkami dotyczącymi wentylacji oraz ochroną przeciwpożarową. SMAY dostarcza na rynek innowacyjne rozwiązania, które zapewniają odpowiedni dostęp do świeżego powietrza i chronią ludzi podczas pożaru. Tworzenie bezpiecznych systemów w branży wentylacji i zabezpieczeń przeciwpożarowych wymaga od SMAY posługiwania się najnowocześniejszymi rozwiązaniami projektowymi.

Pracę projektantów wspiera oprogramowanie Autodesk Architecture Engineering & Construction Collection, Autodesk AutoCAD Revit MEP Suite oraz Autodesk Revit Collaboration Suite. Za cały proces implementacji, od dostarczenia oprogramowania poprzez dedykowane wdrożenia, szkolenia i konsultacje odpowiedzialna była firma MAT – Autoryzowany Partner Autodesk.

„Autodesk Revit umożliwia inżynierom kontrolę postępu prac, wykonywanie zestawień zaawansowania realizacji projektów dla poszczególnych branż, praktycznie w każdym momencie. Wszyscy projektujący nowoczesne rozwiązania, w tym także ci, którzy odpowiadają za tworzenie zabezpieczeń przeciwpożarowych i wydajnej klimatyzacji, pracują na jednolitym trójwymiarowym modelu” – mówi Janusz Kosak, Kierownik Działu Projektowego w firmie SMAY.

Rola symulacji

SMAY od dawna przeprowadza analizy przemian termodynamicznych dowolnych instalacji powietrznych. Narzędzie CFD (Computational Fluid Dynamics) jest używane przy instalacji HVAC, dzięki czemu już na etapie projektowania możliwa jest weryfikacja systemu oraz dobór optymalnych urządzeń. Tak zaprojektowane instalacje przeciwpożarowe minimalizują ryzyko wystąpienia pożaru i jednocześnie maksymalnie ograniczają jego skutki. SMAY podchodzi kompleksowo do całego procesu projektowania, stosując filozofię BIM.

Pracownicy firmy SMAY w trakcie projektowania systemów wentylacji pożarowej przeprowadzają symulacje pożaru, w trakcie których równolegle wykonywana jest analiza rozchodzenia się dymu, zmian temperatury oraz skupiania się toksyn. Już na etapie wirtualnego modelu projektant SMAY analizuje możliwe zagrożenia, które powstać mogą w trakcie ewentualnego pożaru w obiekcie, oraz weryfikuje, jak działają zaprojektowane instalacje oddymiające oraz instalacje przeciwpożarowe.

„Coraz wyższe wymagania i oczekiwania inwestorów sprawiają, że firmy liczące się w branży wykorzystują najbardziej efektywne narzędzia. Zgodnie z koncepcją BIM – Building Information Modeling inwestor chce mieć możliwość kontroli przebiegu inwestycji, kosztów, parametrów instalacji już od wczesnej fazy projektowania” – argumentuje Janusz Kosak. „Wydaje się, że obecnie na rynku, jedynym narzędziem, które na to pozwala, jest Autodesk Revit MEP. Jest to rozwiązanie wszechstronne, które pozwala opracowywać spójną wielobranżową dokumentację” – podsumowuje Janusz Kosak.

Brak odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych może sprawić, że budynek w kilkadziesiąt minut z nowoczesnej bryły architektonicznej, wypełnionej sprzętem wartym miliony, zamieni się w zgliszcza. Jednak nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają tak zaprojektować instalację przeciwpożarową, by ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia i dymu oraz w istotny sposób zwiększyć bezpieczeństwo ludzi w przypadku pożaru. Zaprojektowane przez projektantów systemy w razie potrzeby uruchomią zabezpieczenia przeciwpożarowe, które ograniczą rozprzestrzenianie się dymu i ognia, umożliwiając ewakuację i akcję ratowniczo-gaśniczą straży pożarnej.

Informacje o SMAY

Jako grupa spółek SMAY zapewnia kompleksową obsługę w zakresie wentylacji bytowej i pożarowej. SMAY wspiera Klientów na każdym etapie projektu – począwszy od wsparcia w zaprojektowaniu instalacji i doborze odpowiednich rozwiązań, poprzez dostarczenie urządzeń i kompleksowych systemów, pomoc w uruchomieniu, montażu i odbiorze, na opiece gwarancyjnej i serwisowej skończywszy. Klienci SMAY mogą skorzystać z porady nie tylko doradcy technicznego, ale również zespołu projektantów i działu prowadzącego analizy CFD indywidualnie na potrzeby inwestycji. Więcej informacji na www.smay.pl

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.plwww.facebook.com/Autodesk.Poland

Informacja o MAT

MAT jest dostawcą specjalistycznego oprogramowania CAD, stacji roboczych, peryferii oraz wysoko przepustowych sieci teleinformatycznych. Posiada status Autodesk Gold Partner, Autodesk Authorized Training Center, Microsoft Certified Partner, Hewlett Packard Preferred Partner. MAT, jako integrator systemów informatycznych, specjalizuje się w wdrażaniu zaawansowanych systemów do cyfrowego prototypowania, które obejmuje instalację, konfigurację, szkolenia, oraz wsparcie techniczne. Więcej informacji na www.mat.net.pl

Media Contact

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.