Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

W jaki sposób jest używane oprogramowanie CAD/CAM?

Narzędzia CAD/CAM Magna Advanced Technologies PowerMill i PowerShape

Magna Advanced Technologies

Firma Magna Advanced Technologies zajmuje się produkcją prototypów i oprzyrządowania dla branży motoryzacyjnej. Produkty PowerMill i PowerShape pozwalają projektować i wytwarzać złożone części w krótszym czasie, co zapewnia oszczędności.

Zobacz, co robią nasi klienci

SandFlo Golf korzysta z oprogramowania Fusion

Kije golfowe firmy SandFlo Golf

Firma SandFlo Golf używa oprogramowania Fusion 360 do kompleksowego opracowywania produktu, aby tworzyć niestandardowe kije golfowe typu „putter”. Johan Sandflo wprowadza swoje pomysły w życie dzięki połączonej sile chmury, współpracy i społeczności.

CallisonRTKL używa programu AutoCAD do projektowania sztandarowego sklepu Watches of Switzerland

Watches of Switzerland

Firma CallisonRTKL została wynajęta przez grupę Aurum (właściciela marki Watches of Switzerland oraz innych firm jubilerskich w Wielkiej Brytanii) do zaprojektowania nowego sklepu stanowiącego wizytówkę tej grupy. Ten 3-piętrowy sklep o powierzchni niemal 1600 metrów kwadratowych mieści się obecnie przy ulicy Regent Street w Londynie.

Specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM

Przygotuj projekty do produkcji za pomocą PowerShape, utwórz 5-osiowe, precyzyjne ścieżki narzędzi do obróbki części za pomocą PowerMill oraz kontroluj gotowe części przy użyciu wielu urządzeń i programu PowerInspect.

Modelowanie na potrzeby produkcji

Zestaw narzędzi do modelowania na potrzeby produkcji. Sprawdź, jak zestaw narzędzi PowerShape łączy zalety modelowania powierzchni, bryły i siatek, dając możliwość przygotowania form, matryc oraz złożonych części do produkcji. (Film: 1:43 min)

Obróbka 5-osiowa

Zmaksymalizuj wydajność maszyn i jakość części. Zaimportuj modele PowerShape do PowerMill i utwórz precyzyjne, szybkościowe i wieloosiowe ścieżki narzędzi na potrzeby form, matryc i wysoce złożonych elementów. (Film: 1:33 min)

Sprawdź wytworzone części

Porównaj gotową część z danymi CAD programu PowerShape za pomocą programu PowerInspect. Sprawdzaj części na hali produkcyjnej, w pomieszczeniu kontrolnym lub zintegruj procedury kontrolne na obrabiarce.
(Film: 1:33 min)

CAD/CAM do obróbki produkcyjnej

FeatureCAM Ultimate łączy technologię CAD/CAM pochodzącą z PartMaker i FeatureCAM do obróbki produkcyjnej.

Rozpoznawanie elementów

Pobierz narzędzia do rozpoznawania elementów w celu skanowania, identyfikacji i automatycznego tworzenia możliwych do obróbki elementów z projektu dzięki operacjom asocjacyjnym, skracając czas programowania. (Film: 2:04 min)

Obróbka wielozadaniowa

Zoptymalizuj programy CNC (angielski) dla wielozadaniowych tokarko-frezarek zdolnych do wykonywania zarówno operacji toczenia, jak i frezowania w jednej konfiguracji, co pomaga skrócić czas pracy i zmaksymalizować zysk. (Film: 1:30 min)

Tokarki wzdłużne (typu szwajcarskiego)

Skoncentrowane strategie obróbki wzdłużnej umożliwiające precyzyjne wytwarzanie zapewniają pełną kontrolę nad automatami tokarskimi typu szwajcarskiego w oparciu o oprzyrządowanie, obrabiarki i wielkość produkcji. (Film: 1:48 min)

Oprogramowanie CADCAM dostępne w chmurze Fusion 360

Oprogramowanie CAD/CAM w chmurze

Fusion 360 to połączenie procesów CAM z narzędziami do projektowania, symulacji i współpracy mające postać platformy w chmurze. Działa zarówno na komputerach Mac, jak i PC.

Kolekcja z zakresu wytwarzania i projektowania produktów

Kolekcja z zakresu wytwarzania i projektowania produktów

Zintegrowany plan zakładu, analiza konstrukcyjna i nawet 5-osiowa obróbka CAM w ramach kolekcji pozwala usprawnić projektowanie w procesach produkcji w jednym, kompletnym interfejsie.

Produkty pokrewne

Zaprojektuj wszystkie szczegóły za pomocą programu AutoCAD, jednej z najlepszych na świecie platform do projektowania 2D i 3D.

Projektuj, wizualizuj i twórz symulacje produktów przed ich zbudowaniem za pomocą oprogramowania Inventor.

ArtCAM

Projektuj i twórz wysokiej jakości dekoracyjne wyroby z drewna za pomocą ArtCAM.

Bezpłatne oprogramowanie dla studentów i wykładowców

Udostępniamy bezpłatne oprogramowanie Autodesk dla uczniów i nauczycieli. Używaj tego samego oprogramowania do kreślenia i rysowania w 2D, co najlepsi profesjonaliści z całego świata.

Rozpocznij tutaj (angielski)

Bezpłatne oprogramowanie dla nowych firm i hobbystów

Fusion 360 jest dostępny bezpłatnie dla kwalifikujących się nowych firm i hobbystycznych twórców. Wystarczy przejść prosty, 3-etapowy proces aktywacji.

Dowiedz się więcej (angielski)

Trendy w dziedzinie CAD/CAM

Eksperci branżowi CIMdata oczekują wzrostu zapotrzebowania na oprogramowanie CAD/CAM, ponieważ producenci starają się wytwarzać produkty lepszej jakości, skracać czas produkcji i obniżać koszty wprowadzenia na rynek. 

Integracja programów CAD/CAM

Integracja programów CAD/CAM

Przewiduje się, że trendy związane z oprogramowaniem CAD/CAM łączącym się z Internetem rzeczy, analizami predykcyjnymi i technologiami produkcji inteligentnej w przyszłości zmienią oblicze produkcji.

Produkcja addytywna

Produkcja addytywna

Produkcja addytywna również zwiększa zapotrzebowanie na oprogramowanie CAD/CAM, które umożliwia projektantom przemysłowym korzystanie z dodatkowych możliwości, jakie zapewnia druk 3D (angielski).

Rozwiązania CAD/CAM oparte na chmurze

Rozwiązania CAD/CAM oparte na chmurze

Przewiduje się, że oparte na chmurze aplikacje CAD/CAM (angielski), takie jak Fusion 360, które łączą w sobie programowanie NC, symulację i projektowanie, w ciągu najbliższych kilku lat zyskają na popularności.