• Polska

  Przekierowaliśmy Cię na równoważną stronę w lokalnej witrynie, na której znajdziesz obowiązujące w Twoim regionie ceny i promocje oraz opcje zakupu online.

  Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

PROGRAMOWANIE CNC

Autodesk ma w swojej ofercie oprogramowanie i materiały z zakresu programowania CNC, skrawania i frezowania maszynowego.

Obróbka i oprogramowanie CNC

Czym jest programowanie CNC?

Programowanie CNC pozwala producentom definiować instrukcje komputerowego sterowania obrabiarkami. Stosowanie sterowania CNC w procesie produkcyjnym znacznie rozszerza jego automatyzację i podnosi elastyczność.

Typy obrabiarek CNC

Programiści CNC piszą instrukcje sterowania kompletnymi systemami CNC obejmującymi obrabiarkę, komputer sterujący, napędy elektryczne i różnego rodzaju czujniki. Komputer steruje w takim systemie ruchami obrabiarki w dostępnych osiach.

 • 3-osiowa obrabiarka CNC

  Obróbka 3-osiowa

  Najczęściej spotykane na rynku obrabiarki CNC. Używane do wykonywania prostych części pryzmatycznych, ale również bardziej złożonych form, części medycznych i podzespołów aeronautycznych.

 • Obróbka 4-osiowa

  Jednoczesna obróbka 4-osiowa

  Obróbka tego typu jest wymagana w przypadku części o geometrii otaczającej, często spotykanych w aeronautyce i innych branżach.

 • 5-osiowa obrabiarka CNC

  Obróbka 5-osiowa

  Często stosowana w przypadku części o złożonych kształtach i niewielkich odstępach między elementami, takich jak wirniki, turbiny, wloty powietrza itp.

 • Tokarka

  Tokarki i tokarko-frezarki

  Tokarki i tokarko-frezarki umożliwiają obróbkę obracającej się części poprzez jej nawiercanie, wycinanie lub frezowanie.

Oprogramowanie do programowania CNC

Oferta Autodesk obejmuje oprogramowanie do programowania CNC i produkcji wspomaganej komputerowo (CAM).

Pierwsze kroki z oprogramowaniem do programowania CNC

Dowiedz się więcej na temat programowania CNC z naszych samouczków i przewodników.

Podstawy obróbki CNC

Wypełnij lukę między akademicką wiedzą techniczną a wiedzą faktycznie potrzebną do rozpoczęcia pracy z obrabiarkami CNC.

Pierwsze kroki z G-kodem

Zapoznaj się z podstawami G-kodu, aby rozumieć i samodzielnie tworzyć programy pozwalające wytwarzać wysokiej jakości produkty.

Podstawy CNC

Obejrzyj prezentację Autodesk na temat CNC przedstawiającą przegląd obrabiarek, procesów technologicznych i zasad programowania CNC.

Bezpłatne oprogramowanie do programowania CNC


 • BEZPŁATNE OPROGRAMOWANIE DLA STUDENTÓW I WYKŁADOWCÓW

  Udostępniamy bezpłatne oprogramowanie Autodesk dla studentów i wykładowców. Używaj tego samego oprogramowania, co najlepsi profesjonaliści z całego świata.

   

 • BEZPŁATNE OPROGRAMOWANIE DLA ORGANIZACJI NON-PROFIT

  Reprezentujesz organizację non-profit lub przedsiębiorstwo starające się wywrzeć pozytywny wpływ przez projektowanie? Zobacz, czy kwalifikujesz się do udziału w naszym programie Technology Impact Program.

   

ok

Znajdź materiały dotyczące programowania CNC


 • Programowanie CAM (angielski)

  Poznaj porady i wskazówki pozwalające zwiększać powtarzalność i wydajność w programowaniu CAM.

 • Rynek pracy w warsztatach i zakładach produkcyjnych dynamicznie się zmienia, w miarę jak przedsiębiorstwa optymalizują procesy obróbki i zwiększają konkurencyjność.

 • Poznaj sprzęt stosowany w naszym warsztacie, włącznie z informacjami o modelach i producentach maszyn, przewodnikami online i samouczkami prezentującymi konkretne umiejętności.

 • Odwiedź serwis Autodesk Manufacturing TV, aby oglądać filmy i samouczki dotyczące rozwiązań do programowania CNC, oprogramowania CAM i produkcji.